logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo scielarki

Ścielarki do słomy

Aby zoptymalizować proces obróbki słomy, warto zainwestować w ścielarki do słomy, umożliwiające pełną automatyzację tej czynności. Dzięki nim można łatwiej wykonać pracochłonne zadania gospodarskie, polegające na precyzyjnym rozdrabnianiu i rozrzucaniu materiału na ściółkę dla zwierząt. Oferowane ścielarki do kurnika służą także do przegotowania zbilansowanych pasz – to idealny sposób na podawanie pokarmu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją techniczną naszych urządzeń. W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące charakteru działania oferowanych ścielarek, będących idealnym wyposażeniem obór, chlewni oraz kurników.

Dlaczego zakup ścielarki do słomy się opłaca?

Produkowane przez nas ścielarki do słomy Evo Comfort 2.0 umożliwiają skuteczne i równomierne rozdrabnianie bel siana, słomy oraz kiszonki. Dzięki swojej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości maszynerii doskonale radzą sobie zarówno z materiałem sprasowanym oraz rolowanym w bele, jak i formowanym w kostki. Nasze ścielarki do kurnika charakteryzują się wydajnym systemem wyrzutu rozdrobnionego materiału, którego podstawową funkcją jest znaczne skrócenie czasu pracy hodowcy. Zakup maszyny w pełni rekompensuje oszczędność czasochłonności oraz ilości zużywanego materiału. Polecamy takie rozwiązanie szczególnie w gospodarstwach z dominującym systemem ściółkowym. Najlepsze wyniki ścielarki do słomy osiągają w przypadku głębokiej oraz półgłębokiej ściółki, a także boksów legowiskowych oraz korytarzy gnojowych. Ścielarka do kurnika ma swoje uzasadnienie ekonomiczne w przypadku dużych gospodarstw, których eksploatacja przy pomocy zwykłych wideł jest po prostu niewystarczająca.

Innowacyjna technologia pozwala równomiernie rozłożyć ściółkę, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę dobrostanu zwierząt. Ścielarki do słomy są wyposażone w hydraulicznie regulowany przenośnik podłogowy oraz nowy typ skrzyni biegów, która umożliwia przeprowadzenie prac przy dwóch prędkościach wirnika turbiny: szybszej – 540 obr/min – oraz wolniejszej – 278 obr/min. W naszych ścielarkach do kurnika można zastosować zaczep z regulacją wysokości oraz kąta nachylenia, dzięki temu łatwo dostosować maszynę do konkretnych zadań i podłączyć ją do ciągnika. W zależności od jego wyposażenia można dopasować zaczep górny lub dolny. Zarówno ścielarki, jak i nowoczesne wozy paszowe dostępne w naszej ofercie gwarantują lepszą optymalizację i automatyzację prac gospodarskich.

Jak działają ścielarki do kurnika?

Maszyna Evo Comfort to nowoczesna ścielarka do kurnika, wykorzystywana do podawania paszy w oborach. Używa do tego podnoszonej hydraulicznie klapy załadowczej, zamontowanej w tylnej części sprzętu. Dzięki niej bela podawana jest bezpośrednio do komory rozdrabniania, a operator nie naraża się na ryzyko niebezpieczeństwa. Dolno część podłogi komory została wyposażona w specjalny podajnik łańcuchowo-listwowy, przemieszczający bele w stronę poziomego walca rozdrabniającego, który zawiera wytrzymałe noże wykonane z wysokiej klasy stali. Sterowanie wszystkimi elementami ścielarki do kurnika, np. intensywnością wysypu, odbywa się za pomocą pilota znajdującego się w kabinie ciągnika.

Wieżyczka wysypowa może być skierowana w prawą lub lewą stronę, a dzięki jej budowie operator ma możliwość łatwej regulacji strumienia w poziomie oraz pionie. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie odległości, na jaką wyrzuca się sieczkę, oraz kąt wyrzutu. Ścielarki do słomy Evo Comfort są dostępne w kilku odmianach, w tym m.in. Evo Comfort+, która umożliwia jednorazowy załadunek i rozdrobnienie trzech bel. Oferowane przez nas ścielarki do kurnika ścielą przede wszystkim sieczką, dlatego pocięta słoma zostaje odpowiednio napowietrzona, co przekłada się na lepszą zdolność do pochłaniania wilgoci. W związku z tym nasze maszyny to gwarancja wydajności i oszczędności w gospodarstwie.