Aktualności

27.05.2024

TARGI ROLNICZE – otwarcie sezonu z ALIMA BIS !

Zapraszamy na Targi Rolnicze w czerwcu i lipcu 2024!  Z radością informujemy, że Alima Bis weźmie udział w nadchodzących targach rolniczych, prezentując swoje najnowsze innowacje w dziedzinie maszyn rolniczych. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć najnowocześniejsze wózki paszowe, rozrzutniki obornika i ścielarki do słomy, które wprowadzają rewolucyjne zmiany w efektywności i skuteczności rolniczej pracy. Szczegóły […]
10.05.2024

ALIMAMIX MOTION – samojezdny i samozaładowczy wóz paszowy polskiej produkcji

9 maja 2024 roku w Środzie Wielkopolskiej odbyła się konferencja prasowa, prezentująca absolutną nowość na polskim ryku maszyn rolniczych - samojezdny i samozaładowczy wóz paszowy ALIMAMIX MOTION produkcji ALIMA-BIS. Zaproszeni goście mieli okazję nie tylko zapoznać się z genezą i etapami projektowania i konstruowania maszyny, ale przede wszystkim zobaczyć ją na żywo podczas wykonywania pełnych cykli ładowania, mieszania i zadawania paszy w gospodarstwie hodowlanym Paul Polska.
29.04.2024

Rozrzutnik obornika jednoosiowy – odkrywając nowoczesność

W dzisiejszych czasach, kiedy rolnictwo staje przed wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatycznymi i rosnącymi wymaganiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, rozrzutniki obornika przychodzą z pomocą, umożliwiając precyzyjne i efektywne dostarczanie naturalnych nawozów do gleby. Te innowacyjne maszyny, zwłaszcza jednoosiowe rozrzutniki, przyczyniają się do minimalizacji odpadów i optymalizacji wykorzystania zasobów naturalnych, stanowiąc klucz do zrównoważonego rolnictwa.
29.04.2024

Zalety i zastosowania paszowozów w gospodarstwach rolnych

W dobie nieustannego rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań, rolnictwo przeżywa prawdziwą rewolucję, a na czele tej zmiany stoją paszowozy. Te niepozorne maszyny rolnicze, na pierwszy rzut oka proste w swojej budowie, kryją w sobie zaawansowaną technologię i innowacyjne rozwiązania, które mają potencjał nie tylko do zmiany sposobu karmienia zwierząt, ale również do zrewolucjonizowania całego przemysłu rolnego.
14.03.2024

ALIMA-BIS gości Prezesa holenderskiego koncernu KRAMP

Dnia 14 marca 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie głównej ALIMA-BIS w Środzie Wielkopolskiej przedstawicieli firmy KRAMP, w tym jej Prezesa, Eddiego Pardoka oraz Członka Zarządu, Roelanda Tjebbesa.
22.01.2024

Rozrzutnik jednoosiowy – dlaczego jest ważny w rolnictwie?

Rozrzutnik jednoosiowy to ważny element wyposażenia każdego nowoczesnego gospodarstwa rolnego, które łączy efektywność i ekonomiczność. Przyczynia się do poprawy jakości gleby, zwiększenia plonów oraz efektywniejszego wykorzystania zasobów naturalnych. W artykule przyglądamy się, dlaczego rozrzutnik jednoosiowy zyskał tak ważne miejsce w rolnictwie i czy warto w niego zainwestować w dzisiejszych czasach.