logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Rola i przeznaczenie przyczep skorupowych

Dobry sprzęt zwiększa wydajność pracy na gospodarstwie rolnym. Jednym z najważniejszych urządzeń transportowych, ze względu na swoją przydatność, jest przyczepa skorupowa. Swoją popularność zawdzięcza dużej wytrzymałości, niezawodności i wszechstronnemu zastosowaniu. Doskonale radzi sobie z aktywnościami w najcięższych warunkach. Ponadto, zwiększa wydajność pracy.

Przewóz płodów rolnych i materiałów budowlanych

Przyczepy skorupowe przeznaczone są do przewozu płodów rolnych takich, jak ziemniaki, buraki, marchew oraz do przewozu materiałów sypkich, m.in. żwiru i piasku. Jest ona odporna na wilgoć i zanieczyszczenia. Ze względu na jej dużą pojemność, jednorazowo można przewieźć nawet 14 ton materiału, co ogranicza koszty transportu. Znajduje zastosowanie podczas zbioru zielonek, przy przeładunku ziarna, np. kukurydzy lub rzepaku oraz podczas transportu buraków a nawet piasku.

Zalety przyczepy skorupowej

Mocna konstrukcja zapewnia bezpieczny przewóz produktów. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w okna rewizyjne, znajdujące się z przodu, po bokach oraz od strony kierowcy, co pozwala na pełną kontrolę załadunku. Z kolei trapezowy kształt skrzyni ułatwia szybki wyładunek. Hydrauliczna klapa jest bezobsługowa, dlatego znacznie ułatwia pracę. To, że jest otwierana tylko z tyłu, sprawia, że jest wyjątkowo szczelna. Kolejnym udogodnieniem pozostaje wybór kierunku wywrotu. Duże koła urządzenia umożliwiają przemieszczanie się po nierównym podłożu. Amortyzator zamontowany na dyszlu minimalizuje szarpnięcia przyczepy. Składa się ona z mniejszej ilości elementów niż np. przyczepa burtowa. Przyczepa skorupowa cechuje się większą niezawodnością.

Wróć