logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Czy można wziąć paszowóz na testy?

Paszowóz, czyli wóz paszowy to maszyna niezbędna w gospodarstwie, w którym hodowane są krowy. Urządzenie umożliwia sprawne przygotowywanie oraz dozowanie paszy. Składa się on z pojemnego zbiornika z grubej blachy, noży i mieszadeł zapewniających precyzyjne cięcie i dokładne rozrabianie składników karmy. Paszowóz umożliwia też podawanie mieszanki bezpośrednio zwierzętom poprzez otwory wysypowe lub taśmy transportowe. 


W paszowozach Evolution zastosowano przekładnie planetarne i ślimaki. Zapewniają one właściwy czas mieszania paszy i wysoką jakość TMR. Są to maszyny energooszczędne i bezawaryjne. Szeroka oferta urządzeń pozwala na dobranie odpowiedniego sprzętu w zależności od wielkości gospodarstwa i stada zwierząt. Możliwy jest także zakup maszyny używanej, sprawnej technicznie na giełdzie. Zakup paszowozu jest poważnym przedsięwzięciem, dlatego często klienci pytają, czy można maszynę przetestować. Jest to opcja często stosowana, która zwykle kończy się zakupem paszowozu.  

Jak wygląda test paszowozu? 

Seria Simple Line przeznaczona jest do gospodarstw z mniejszym stadem lub z ograniczoną przestrzenią. Evolution Lite to maszyny do średnich i małych gospodarstw, a Evolution Twin – do średnich. Seria Evolution Pro to najbardziej nowoczesne maszyny o pojemności zbiornika od 8 do 30 m² z jednym, dwoma lub trzema ślimakami. W stosunku do poprzednich modeli zostały one wzbogacone w wiele nowoczesnych elementów, na przykład nowego pilota i nowy wyświetlacz wagi. Jeśli nie jesteś pewny, który paszowóz sprawdziłby się w twoim gospodarstwie, poproś o pomoc profesjonalistów. W wyborze odpowiedniej maszyny na testy może pomóc specjalista Alima Bis.
Wóz przewieziony na miejsce można dokładnie obejrzeć, zapoznać się z jego budową, działaniem pilota do sterowania. Po przygotowaniu komponentów mieszanki paszowej przekłada się je do metalowego zbiornika i uruchamia maszynę. Z góry można obserwować pracę noży i mieszadeł. Następnie pasza jest wysypywana w miejscu karmienia. Test pozwala zorientować się, czy wybrany model będzie odpowiedni do wielkości stada i wielkości gospodarstwa.