logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Adapter do rozrzutnika

Adapter do rozrzutnika to kluczowy element całego mechanizmu. Specjaliści podkreślają, że wybierając konkretny rozrzutnik, należy nie tylko skupiać się na jego pojemności oraz innych właściwościach bezpośrednio dotyczących tej części, ale przede wszystkim należy dobrać właściwy adapter. Właściwy, czyli taki, który najlepiej sprawdzi się w kontekście konkretnego gospodarstwa. Niekiedy ważne może być to, czy adapter nadaje się jedynie do rozrzucania gnoju, czy sprawdzi się również w przy rozrzutce torfu oraz wapna. Ważny jest również zasięg maszyny. Kilkunastometrowy rozrzut jest możliwy jedynie wtedy, gdy zastosowany zostanie efektywny mechanizm, taki jak dwa walce wyposażone w talerze o czterech łopatach.

Innym ważnym czynnikiem, jaki należy brać pod uwagę przy wyborze adaptera do rozrzutnika, ale jaki i my bierzemy pod uwagę, projektując maszyny, jest jakość materiałów użytych do ich budowy. Elementy rozrzutników podlegają przecież ustawicznym, niemałym siłom mechanicznym, które są przecież stałym elementem intensywnej eksploatacji. Co również istotne, adaptery do rozrzutnika podlegają ciągłemu oddziaływaniu wody, wilgoci, zmiennych temperatur, ale też bardzo agresywnego środowiska chemicznego. Właśnie ten ostatni aspekt powinien szczególnie być brany pod uwagę, ponieważ kontakt z obornikiem, ale też innymi nawozami, może przyczynić się do szybszego rdzewienia i utleniania części metalowych. Stąd tak istotnie jest korzystanie ze stopów najwyższej klasy, ale też takie projektowanie elementów, by te były w mniejszym stopniu narażone na zużywanie.

Adapter do rozrzutnika nie jest jedynym elementem oprzyrządowania, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie, ponieważ zapewniamy też burty do rozrzutników oraz inne komponenty niezbędne do prawidłowej pracy systemów. Zapewniamy też szerokie doradztwo w kwestii doboru najlepszych rozwiązań, co może mieć kluczowe znaczenie, gdy staną Państwo przed dylematem, jaki adapter wybrać w konkretnej sytuacji. Jeśli więc potrzebują Państwo naszego wsparcia, serdecznie zachęcamy do kontaktu już dziś!