logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Jak dbać o wóz paszowy, żeby służył jak najdłużej?

Wóz paszowy to jedna z najbardziej potrzebnych maszyn w gospodarstwie rolnym. Jest niezbędnym narzędziem np. dla hodowców bydła mlecznego, którzy posiadają więcej niż kilkanaście sztuk.  Zmechanizowanie podawania pokarmu dużemu stadu, zaoszczędza czas hodowcy. Jest to także konieczność, jeśli chcemy maksymalnie zwiększyć wydajność naszych zwierząt, oraz zadbać o ich zdrowie i komfort.

Jak więc powinniśmy dbać o tak ważną maszynę, by służyła nam przez długie lata?

Serwis

  Tak eksploatowana maszyna wymaga regularnego serwisu.  Pracuje praktycznie codziennie, przez 365 dni w roku, wskutek czego narażona jest na szybkie zużycie. Jeśli dojdzie w niej, chociażby do małej awarii, stwarza to ogromny problem dla jej posiadacza. Dlatego tak ważny jest stały dostęp do opieki serwisowej. Nadzór serwisowy to nie tylko szybka reakcja w razie awarii, ale również odpowiedzialne dbanie o utrzymanie urządzenia w pełnej funkcjonalności. Do działań serwisowych, które znaczącą wpływają na żywotność naszej maszyny, wliczamy:

  Noże ślimakowe to jedna z najważniejszych części tej maszyny rolnej. Od ich ostrości zależy, jak szybko maszyna potnie i wymiesza paszę.  Czynnik ten ma także wpływ na jakość i strukturę TMRu . Jeśli maszyna, będzie pracowała długo, to zużyje przy tym większą ilość paliwa, a co za tym idzie, czas eksploatacji się zwiększy, a maszyna nam krócej posłuży. Dlatego, właśnie powinniśmy pilnować ich ostrości oraz czasu naszej pracy, który pozwoli nam oszacować ich zużycie.

Powinniśmy pamiętać, że żywotność naszego paszo wozu, zależy również od tego jak jest skonstruowany. Z czego więc powinien składać się dobry wóz paszowy?

Charakterystyka dobrego wozu paszowego

  Idealna maszyna z tej kategorii powinna posiadać konstrukcję opartą na przemyślanym projekcie i nowoczesnych rozwiązaniach. Wykorzystane w niej przekładnie planetarne i noże ślimakowe powinny optymalizować czas pracy oraz zapewniać wysoką jakość TMR. Rezultatem powinna być duża oszczędność zużywanej energii. Czynnikiem, który powinien być widoczny, jest także wpływ na zwiększoną produktywność oraz zdrowie i płodność krów. Wysoka sprawność jest uzyskiwana, dzięki taśmociągowi poprzecznemu, który zapewnia maksymalną bezawaryjność oraz wydajność.

Taką charakterystykę posiadają wozy paszowe z serii EVOLUTION produkowane przez AlimaBis. Oparte o własny projekt skomponowany pod główne potrzeby hodowców krów. Jeśli szukasz odpowiedniego wozu paszowego, skontaktuj się z nami, a udzielimy ci wszystkich potrzebnych informacji na ten temat.

Wróć