logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Wozy paszowe

NASZE
MASZYNY

Alima-BIS to uznany producent wozów paszowych z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku krajowym oraz zagranicznym, co jest gwarancją stabilnej i wiarygodnej współpracy.

Najlepsze wozy paszowe

Jeśli poszukują Państwo najlepszych wozów paszowych, maszyny, które oferujemy, z pewnością spełnią Wasze oczekiwania. Doświadczenie, jakie udało nam się zdobyć podczas długich lat obecności na rynku, to gwarancja, że urządzenia, które produkujemy, sprawdzą się nawet podczas najbardziej intensywnej eksploatacji. Ważnym czynnikiem, który przesądza o najwyższej jakości proponowanych przez nas rozwiązań, jest nie tylko projekt, który każdorazowo uwzględnia wszystkie indywidualne uwarunkowania, ale też odpowiednia klasa materiałów, z których wykonujemy maszyny. Dzięki temu są one odporne na wszystkie niesprzyjające warunki, których nie brak przecież w ramach codziennego użytkowania. Tak też oferowane przez nas paszowozy cechują się wytrzymałością w starciu z dużymi siłami mechanicznymi, ale też wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, wodą oraz agresywnym środowiskiem chemicznym. Ten ostatni aspekt może mieć kluczowy wymiar, jeśli chodzi o warunki, jakie panują w budynkach, w których hodowane jest bydło. Jeśli więc poszukują Państwo możliwie najlepszych wozów paszowych, pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Paszowozy stacjonarne i nie tylko

W naszym asortymencie znajdą Państwo nie tylko paszowozy stacjonarne, ale też możliwie najszerszą gamę komponentów i akcesoriów niezbędnych do ich prawidłowego działania. Tak też zapewniamy części do wozów paszowych i nie ma tu znaczenia, czy potrzebne są elementy transportujące, czy tnące. Wszystkie części, które mogą okazać się niezbędne w codziennej eksploatacji, znajdą Państwo w naszym magazynie. Staramy się, by przygotowane komponenty cechowały się najwyższą możliwą jakością, dzięki czemu wzrasta ich żywotność i spada też potencjalna awaryjność całych maszyn. Nie tylko dostarczamy wspomniane akcesoria, ale służymy też szerokim doradztwem branżowym i pomocą w wyborze określonych komponentów.

Własny projekt i produkcja paszowozów

Tak jak wszystkie inne maszyny dostępne w naszej ofercie, wozy paszowe EVOLUTION są produkowane bezpośrednio przez naszą firmę. Zostały one zaprojektowane i zbudowane przez wewnętrzny zespół inżynierów, projektantów oraz mechaników ze Środy Wielkopolskiej. Jako producent paszowozów łączymy duże doświadczenie kadry z ciągłym dialogiem z naszymi dilerami oraz klientami, co pozwala nam na tworzenie coraz lepszych rozwiązań. W swoim maszynach stosujemy jedynie najwyższej jakości komponenty od światowej klasy producentów. Kładziemy również nacisk na dbałość o każdy aspekt procesu produkcyjnego, oferując sprzęt, który rzeczywiście sprosta stawianym przed nim wyzwaniom. Ważnym elementem współpracy z klientem jest możliwość udostępnienia paszowozu na testy indywidualne w gospodarstwie. Dzięki takiej możliwości mogą mieć Państwo pewność, że sprzęt spełni pokładane w nim oczekiwania.

Gdzie wykorzystać paszowozy stacjonarne?

Nowoczesne paszowozy stacjonarne znajdują uniwersalne zastosowanie w wielu gospodarstwach hodowlanych, biogazowniach i mieszalniach produktów sypkich. Dzięki temu miksery mogą zostać wykorzystane także w branży przemysłowej lub usługowej. Nasze maszyny posiadają specjalne kosze i ślimaki do wozu paszowego, które zbudowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Paszowozy stacjonarne są w naszej ofercie dostępne także w systemie ATEX, co przekłada się na jeszcze szersze zastosowanie. Stworzyliśmy je w oparciu o nowoczesne, sprawdzone rozwiązania typowe dla mobilnych wozów paszowych. Z przyjemnością informujemy, że istnieje możliwość wzięcia paszowozu na testy, dzięki czemu nasi klienci zawsze będą wiedzieć, czy nasze konstrukcje odpowiadają na ich potrzebom.

Jak wybrać odpowiedni wóz paszowy?

Wybierając wóz paszowy należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Najważniejszym z nich jest pojemność. Objętość paszy mieszanej w zbiorniku jest oczywiście zależna od liczby zwierząt, które hodowane są w gospodarstwie, tak więc większe paszowozy przeznaczone są do dużych i wielkich hodowli, natomiast mniejsze sprawdzają się w wypadku gospodarstw, gdzie liczba skarmianych zwierząt nie jest aż tak duża. Paszowozy produkowane są w standardowej objętości od 4 do 50 m3, warto jednak podkreślić, że coraz popularniejszym trendem w branży jest projektowanie maszyn pod konkretne potrzeby i wytyczne rolników. Pozwala to nie tylko dostosować wielkość zbiornika do wielkości hodowli, ale też szerokość oraz wysokość maszyny do wymiarów budynków inwentarskich. Innym kryterium, które należy brać pod uwagę przy wyborze wozów paszowych, jest system mieszania zastosowany w maszynie. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem w tym zakresie jest system pionowy, wybierany przede wszystkim ze względu na prostotę konstrukcji oraz stosunkowo niską cenę zakupu i eksploatacji. Wpływa na to fakt, że liczba noży do paszowozów wyposażonych w pionowy system mieszania jest mniejsza. Na tym jednak zalety pionowych systemów mieszania nie kończą się. Pasza poddana obróbce tego typu jest mniej uszkodzona, co zdecydowanie zwiększa jej jakość. Sam proces jest natomiast szybszy, przez co praca staje się bardziej wydajna, a nawet oszczędna, bo – co szczególnie warto podkreślić – pionowe systemy mieszania zużywają zdecydowanie mniej energii. 

Dokonując wyboru wozu paszowego należy również zwrócić uwagę na system wysypywania paszy, w jaki wyposażono urządzenie. W tym zakresie do wyboru pozostają trzy najpopularniejsze opcje: okna grawitacyjne, poprzeczne przenośniki taśmowe oraz taśmy PCV montowane wzdłuż paszowozu.

Podejmując decyzję o zakupie konkretnego paszowozu, trzeba też przyjrzeć się systemom wagowym, w jakie wyposażono urządzenie.

Ślimak do wozu paszowego

Ślimak jest jedną z najważniejszych części wozu paszowego. Od jego jakości zależy, czy składniki przygotowywanych mieszanek, na przykład pożywienia zwierząt hodowlanych, będą odpowiednio rozdrobnione i wymieszane. Nasza firma ma doświadczenie w stosowaniu różnorodnych rozwiązań w tym zakresie. Obecnie ślimaki do wozu paszowego montujemy jedynie w wersji pionowej, która pozwala na efektywne rozdrabnianie bel i stosowanie pojemników o szerokim zakresie pojemności. Ślimaków poziomych nie używamy, ponieważ narażają one składniki paszy na zbyt duże rozdrobnienie. Dzięki dostępnej obecnie technologii możliwe jest jednak zastąpienie ich pionowymi ślimakami, które z powodzeniem będzie można wykorzystywać również w pomieszczeniach o niskim stropie.

Jeżeli nie są Państwo pewni, czy pionowy ślimak do wozu paszowego spełni stawiane przed nim wymagania – prosimy o kontakt! Przedstawiciel naszej firmy dokładnie wysłucha potrzeb każdego Klienta i zaproponuje rozwiązanie zgodne z jego oczekiwaniami.