logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Wozy paszowe

EVOLUTION
PRO

Maszyny ALIMAMIX EVOLUTION PRO to seria zaprojektowana z myślą o Hodowcach, którzy oczekują najwyższej jakości wykonania oraz szerokiej gamy wyposażenia. Przy ich projektowaniu wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenie oraz innowacyjne rozwiązania.

Seria obejmuje maszyny jednoślimakowe od 8 do 16 m3, oraz dwuślimakowe od 12 do 30 m3. Maszyny trzyślimakowe produkowane są na specjalne zamówienie.

Na uwagę zasługuje krótka rama oraz dyszel z zaczepem posiadającym możliwość regulacji wysokości i ustawienia pozycji górnej lub dolnej. Pozwala to na łatwe podłączenie do ciągnika i zwiększa manewrowość zestawu.

Zmianie uległa również budowa kosza i ślimaków, co pozwala na jeszcze lepsze cięcie i mieszanie pasz włóknistych. Powiększone zostały okna wysypowe, do 110 cm, oraz szerokość taśmy wyładunkowej do 90 cm. Modyfikacje znacząco wpłynęły na płynność zadawania paszy.

Komfort pracy zwiększa nowy rodzaj drabinki inspekcyjnej z wygodną stopnicą oraz wyświetlacz wagi umieszczony na ruchomym ramieniu z zakresem regulacji 2200. Zarządzanie pracą maszyny ułatwia również nowy pilot, EVO PAD, do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny. Wszystkie układy maszyny zostały zabudowane i zabezpieczone zamykaną pokrywą, podnoszoną za pomocą siłownika gazowego, co w znaczny sposób ułatwia wykonywanie czynności konserwacyjnych.

Wysokość maszyn może się zmienić w zależności od użytych osi i opon. Parametry zawarte w tabeli są przybliżone i mają charakter informacyjny. Zastosowanie drzwi wyładunkowych na jednym z boków maszyny, zwiększa szerokość całkowitą o 20 cm. Producent zastrzega sobie prawo zmiany specyfikacji, typu oraz wymiarów bez powiadamiania.