logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Wozy paszowe

EVOLUTION
LITE

ALIMAMIX EVOLUTION LITE to nowa seria wozów paszowych, przeznaczonych dla małych i średnich gospodarstw hodowlanych.

Mocna konstrukcja przy niewielkich gabarytach sprawia, że jest to dokonała propozycja wszędzie tam, gdzie obok trwałości i niezawodności maszyny niezbędna jest duża zwrotność zestawu.Staje się to możliwe dzięki kompaktowej budowie wozów Evo Lite oraz zastosowaniu ramy specjalnej konstrukcji, co wydatnie zwiększa możliwości skrętu i ułatwia operowanie maszyną. Mała szerokość osi pozwala zaś na zastosowanie ich w oborach, w których mamy do czynienia z wąskimi gankami paszowymi. Możliwość obrotu i zmiany pozycji dyszla pozwala na zamontowanie go zarówno w pozycji górnej jak i dolnej.

Evolution Lite wyposażony został w jedną przekładnię planetarną. System pracy ślimaka i jego obroty zostały dostosowane w taki sposób, aby optymalnie ciąć słomę, mieszać i sprawnie wyrzucać gotowy TMR. Dzięki takiemu rozwiązaniu technicznemu wyeliminowano konieczność wbudowania drugiej przekładni dwubiegowej, a to znacznie uprościło budowyę maszyny oraz zwiększyło atrakcyjność cenową. Evolution Lite posiada wagę, dzięki której dozowanie składników pokarmowych i wykonanie pełnowartościowego TMR staje się bardziej precyzyjne

W dodatkowej opcji istnieje możliwość założenia transportera do okien wysypowych. Wozy Evo Lite dostępne są w wersjach 8m3, 10m3 i 12m3.

Wysokość maszyn może się zmienić w zależności od użytych osi i opon. Parametry zawarte w tabeli są przybliżone i mają charakter informacyjny. Zastosowanie drzwi wyładunkowych na jednym z boków maszyny zwiększa szerokość całkowitą o 20 cm. Producent zastrzega sobie prawo zmiany specyfikacji, typu oraz wymiarów bez powiadamiania.