logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Lider wśród polskich producentów wozów paszowych

Wozy paszowe ALIMA BIS były najczęściej wybierane przez beneficjentów PROW 2014-2020 spośród ofert polskich producentów. Tak wynika z opublikowanej w atr express 4|2022 analizy opracowanej na podstawie udostępnionych Instytutowi Technologiczno-Przyrodniczemu materiałów źródłowych ARiMR z zakresu inwestycji maszynowych w ramach PROW 2014 – 2020.

„W latach 2016 – 2020 beneficjenci PROW nabyli wozy paszowe 44 producentów, blisko połowę tych wozów stanowiły maszyny produkcji krajowej” – czytamy w opublikowanej analizie. Pod względem wielkości sprzedaży wozów paszowych w rankingu ogólnym Alima Bis zajęła 2. miejsce, jest jednak pierwszą firmą jeżeli chodzi o zestawienie polskich producentów.

Szczególną popularnością wśród beneficjentów PROW cieszyły się wozy paszowe o pojemności od 8 do 10m3, w tym w szczególności nasze ALIMAMIX EVOLUTION.

Podstawą do uwzględnienia wozów paszowych wśród inwestycji promowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich są między innymi korzyści środowiskowo-klimatyczne wynikające z umiejętnego stosowania wozów paszowych. Przygotowywanie paszy w paszowozie przekłada się pośrednio na ograniczenie emisji różnych zanieczyszczeń do atmosfery i środowiska, w tym na redukcję emisji amoniaku i podtlenku azotu.

Wróć