logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Serwisowanie i utrzymanie rozrzutników obornika

Rozrzutniki obornika stanowią ważną część wyposażenia wielu gospodarstw rolnych. Szczególnie tych większych, gdzie tego rodzaju prace wykonywane ręcznie byłyby bardzo czasochłonne lub wręcz niemożliwe do wykonania. Podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, tak i rozrzutniki powinny być odpowiednio serwisowane i utrzymywane w odpowiednim stanie technicznym, tak aby były użyteczne przez wiele kolejnych lat. Sprawdzenia ich stanu technicznego warto dokonać zawsze na jakiś czas przed sezonem, w którym będą niezbędne. Z kolei prace konserwacyjne zaplanujmy w okresie, gdy już spełnią swoją funkcję na polu.

Specjaliści od maszyn rolniczych

Jeśli nabywamy urządzenia rolnicze, w tym rozrzutnik obornika to warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, najlepiej zakupiony bezpośrednio od producenta lub autoryzowanego sprzedawcy. W takim miejscu możemy bowiem liczyć na opiekę gwarancyjną na wysokim poziomie, jak również w większości przypadku korzystać z profesjonalnego serwisu i napraw pogwarancyjnych, dzięki czemu nasz sprzęt będzie niezawodny w czasie, kiedy jest nam najbardziej potrzebny.

Awarie i dbanie o stan techniczny

Jak każde urządzenie, tak i rozrzutnik obornika może się zużywać, a jego pojedyncze podzespoły wymagać wymiany ze względów eksploatacyjnych. Dochodzi do tego konieczność dokładnego czyszczenia, gdyż pozostawienie resztek obornika we wnętrzu na zimę, może prowadzić do pojawienia się rdzy, nieszczelności, pleśni i grzybów. Przed zimą warto więc dokładnie wyczyści i odpowiednio zakonserwować urządzenie. W wielu sprzętach możemy zrobić to samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcją producenta, jednak jeśli nie jesteśmy przekonani o swojej skuteczności to z pewnością warto oddać to zadanie w ręce specjalistów. Wówczas schowany do garażu w pełni sprawny sprzęt, przygotowany na kolejny sezon.

Urządzenia i większe maszyny są kluczowe w produkcji rolniczej, szczególnie tej przemysłowej. Dzięki nim jedna osoba może skutecznie obrobić większy zakres ziemi, więc produkcja staje się tańsza i korzystniejsza. Odpowiednie dbanie o ten, który posiadamy na własność jest niezwykle ważna, gdyż jego wymiana generować będzie kolejne koszta, które mogą zmniejszać opłacalność korzystania z takich rozwiązań.

Wróć