logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo schładzalniki

Schładzalniki do mleka

Produkowane przez nas schładzalniki do mleka są wykonywane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i jakości. Do produkcji używamy wyłącznie materiałów specjalnie przystosowanych do przechowywania mleka w niskich i wysokich temperaturach. Regularna konserwacja i czyszczenie zapewni wieloletnią eksploatację nawet przy trudnych warunkach. Systemy automatyki umożliwiają większą kontrolę procesu produkcyjnego. Zapewniają możliwość szybkiego schładzania, co ma bezpośrednie przełożenie na utrzymanie wysokiej jakości produktu. Nasze schładzalniki do mleka świetnie współpracują z robotami udojowymi i pozostałymi maszynami wykorzystywanymi do pracy w gospodarstwie mlecznym.

Jakie są rodzaje i funkcje schładzalników do mleka?

Aby sprostać różnym potrzebom naszych klientów, przygotowaliśmy specjalną ofertę schładzalników do mleka o różnych parametrach technicznych i właściwościach. Dzięki temu nasza firma lepiej spełni oczekiwania wszystkich zakładów produkujących mleko.

Oferujemy Państwu:

  • schładzalniki otwarte okrągłe o pojemnościach od 400 do 2500 litrów,
  • schładzalniki otwarte wannowe o pojemnościach od 900 do 2000 litrów,
  • schładzalniki zamknięte cysternowe o pojemnościach od 1100 do 30000 litrów,
  • systemy odzysku ciepła z freonu o pojemnościach od 100 do 1200 litrów,
  • systemy odzysku ciepła z mleka (wymienniki płytowe).

Na każdym etapie współpracy mogą Państwo liczyć na naszych specjalistów, pomagających w realizacji zamówień schładzalników do mleka. Wszystkie produkty staramy się dopasować do realnych potrzeb i oczekiwań klientów. Nasza firma prowadzi także serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny naszych maszyn i urządzeń.

„A-Lima-Bis” jest zwycięzcą przetargu zorganizowanego przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa, w imieniu Rządu Polskiego przy udziale ekspertów Unii Europejskiej, w kategorii „schładzalniki zamknięte”, co potwierdza wysoki poziom techniczny oferowanych urządzeń, konkurencyjne ceny i profesjonalny serwis.

Zamknięte schładzalniki
do mleka typu ALSC

Schładzalniki oferowane przez A-Lima-Bis są najwyższej jakości urządzeniami do schładzanie mleka. Każdy model jest zaprojektowany do współpracy ze wszystkim typami systemów udoju i odbioru mleka.

Nasze schładzalniki produkowane są w różnych rozmiarach, umożliwiając ich łatwą adaptację do indywidualnych wymagań i życzeń Klienta. Zbiorniki dostępne są w dwóch wersjach: – kompaktowej, która obejmuje gotowy do pracy zbiornik ze zintegrowanym agregatem chłodniczym oraz z agregatem dostarczanym oddzielnie. Obie wersje są wyposażone w odpowiednio dobrane systemy chłodzenia oraz unikalne, sterowanie elektronicznie i całkowite zautomatyzowane systemy mycia. Wszystkie agregaty chłodnicze dostosowane są do oszczędnej i efektywnej pracy. Układy mycia dzięki zastosowaniu m.in. specjalnych głowic myjących, trwałych pomp dokładnie dozujących środki myjące i szerokiego zakresy programów myjących, uznawane są obecnie za jedne z najlepszych na rynku. Praca każdego schładzalnika jest sterowana, nadzorowana i rejestrowana za pomocą nowoczesnego, funkcjonalnego i prostego w obsłudze sterownika.

schładzalnik

Istnieją dwie wersje schładzalników zamkniętych, a każda z nich dostępna jest w szerokim zakresie pojemności i w różnych wymiarach. Pozwala to na łatwe dopasowanie urządzenia do potrzeb, możliwości instalacyjnych i życzeń klienta. Pierwsza wersja (kompaktowa) obejmuje kompletny, gotowy do pracy schładzalnik z podłączonym fabrycznie agregatem chłodniczym. Drugą wersję stanowi zbiornik dostarczany z oddzielnym agregatem, który można zamontować w najbardziej dogodnym dla użytkownika miejscu. Ponieważ mleko z gospodarstwa może być odbierane codziennie lub co drugi dzień, wszystkie urządzenia oferowane są w przedziale na modele dwu i czteroudojowe. Różnią się one między sobą jedynie doborem mocy agregatu chłodniczego.

tabela mocy agregatu

tabela mocy agregatu

* – wersja compact lub z agregatem oddzielnym;
** – wersja wyłącznie z oddzielnym agregatem;

Cały zbiornik schładzalnika zbudowany jest ze stali nierdzewnej i w pełni ekologicznie odzyskiwanych materiałów. Mocowanie do ramy nogi oraz silnik mieszadła można zdemontować w celu ułatwienia transportu oraz montażu. Oszczędny układ schładzania zaprojektowany jest specjalnie do pracy z maksymalną wydajnością schładzania mleka. Budowa modułowa umożliwia łatwe dostosowanie układu zbiornik – agregat do potrzeb Klienta. Specjalna konstrukcja oraz technologia wykonania parownika (laserowe spawanie) gwarantują pewność działania i optymalną powierzchnię schładzania mleka. Rodzaj czynnika chłodniczego (R404a) jest dokładnie dobrany ze względu na specyfikę schładzanego produktu (mleko). Wszystkie komponenty wykonane są w najwyższej jakości. Układ sterowania: elektroniczny sterownik kontroluje, nadzoruje i rejestruje wszystkie funkcje chłodzenia i mycia schładzalnika. Proces schładzania jest automatycznie i optymalnie dostosowywanych do zadanych parametrów. System mycia składa się z 8 różnych etapów, z których kombinacji ułożone są 3 użytkowe programy myjące. Pompki dozujące precyzyjnie dawkują ilości stosowanych środków myjących. Po każdym cyklu mycia cały układ myjący jest opróżniany z wody. Wbudowany system alarmowy uruchamia się automatycznie w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek usterki. Dzięki specjalnej przystawce temperatura schładzania i mycia oraz rodzaje i przyczyny występowania alarmów mogą być rejestrowane oraz analizowane nawet z okresu ostatnich 60 dni.

sterowanie

Obrotowa głowica myjąca uznana jest za najskuteczniejsza końcówka myjąca na rynku. 3600 wirowanie umożliwia domycie nawet najmniejszych detali zbiornika. Unikalny system łożyskowania głowicy jest tak dopasowany, aby uzyskać małe opory i właściwą prędkość rotacji.

Pokrywa włazu:
– Łatwe otwieranie – nawet jedną ręką.
– Brak gumowych uszczelnień, wokół których mogą powstawać i rozwijać się ogniska bakterii.

Zabezpieczenia:
– Awaryjny, czasowy wyłącznik agregatu chłodniczego pozwala na schłodzenie mleka nawet w przypadku uszkodzenia sterownika.
– Czujnik poziomu wody zapewnia właściwe mycie (napełnienie schładzalnika) nawet przy spadku ciśnienia wody w sieci zasilającej.

Opcje:
Na życzenie Klienta każdy model schładzalnika może być dodatkowo wyposażony w wydajny system odzysku ciepła zgromadzonego w schładzanym mleku. Ciepło to wykorzystywane jest do ogrzewania wody użytkowej nawet do temperatury ok. 650C.