принадлежит:
tlo hale

Rybia Ość i Bok w Bok

Od ponad 30 lat Alima Bis wyposażyła ponad 230 gospodarstw mlecznych w instalacje udojowe.

Nasze hale udojowe to optymalne rozwiązanie dla farm.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem utrzymania krów w nowych obiektach inwentarskich jest system wolnostanowiskowy. Korzyści jakie taki system daje to komfort pracy, higieniczne warunki pozyskiwania mleka oraz wydajność pracy. Bardzo popularny jest dój w halach typu Rybia Ość i Bok w Bok, do którego krowy szybko się przyzwyczajają. Dojarnie tego typu umożliwiają wydajny i bezstresowy dój krów oraz komfortowe środowisko pracy dojarza. Płynne ustawienie krów w hali udojowej zapewnia łatwe i szybkie zakładanie aparatu udojowego. Hale te mogą być wyposażone w różny poziom automatyki doju. Hale udojowe Alima typu Rybia Ość to funkcjonalne oraz optymalne pod względem finansowym rozwiązanie dla małych i średnich stad.

Charakterystyczne dla hal udojowych RO jest to, że krowy ustawione są pod kątem 300 lub 500 w stosunku do kanału dojarza. Jest to wygodne zarówno dla zwierzęcia oraz prawidłowego ustawienia aparatu udojowego.

Wytrzymałe ogniowo galwanizowane wygrodzenia zapewniają długoletnie użytkowanie hali. Opcjonalnie możliwe jest wykonanie konstrukcji ze stali kwasoodpornej. Konstrukcja elementów wygrodzeń zapewnia płynny ruch krów.

W halach typu Bok w Bok krowy ustawione są prostopadle do kanału udojowego. Dzięki takiemu ustawieniu znacząco skraca się wymaganą długość kanału udojowego. Wszystkie hale Bok w Bok Legend wyposażone są w system szybkiego wyjścia który umożliwia jednoczesne wyjście wszystkich krów po zakończonym doju co znacząco skraca prace.Jest to optymalne rozwiązanie zarówno dla średnich jak i dużych ferm mlecznych.

Hale udojowe Alima wyposażone są standardowo w elektroniczną pulsację. Opcjonalnie można je wyposażyć w: automatyczną myjnię z ekranem dotykowym, automatyczne ściąganie aparatów ACR, miernik mleka, system zarządzania stadem, system identyfikacji krów, system wykrywania rui oraz system separacji krów.