logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo rozrzutniki

Rozrzutniki obornika

Rozrzutniki obornika Spreaders – najwyższa jakość

Jeśli potrzebują Państwo najwyższej jakości rozrzutników do obornika, model Spreaders powinien spełnić wszystkie Wasze oczekiwania. To maszyny, które powstały w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wnioski wyciągnięte z wnikliwych obserwacji. Nie tylko przyglądamy się potrzebom i oczekiwaniom producentów bydła, ale też staramy się sięgać po najwyższej jakości materiały, które sprawiają, że rozrzutniki obornika Spreaders cechują się możliwie najdłuższą żywotnością. Szczególnie ważne, by wszystkie części, takie na przykład jak burty do rozrzutnika, powstawały z surowców, które cechują się odpornością na wilgoć, wodę, zmienne temperatury, a przede wszystkim agresywne środowisko chemiczne, którym bezsprzecznie są miejsca i przestrzenie, w których mamy do czynienia z obornikiem. Właśnie dlatego wybieramy jedynie takie materiały, które zwycięsko wychodzą ze starcia z rdzą, procesami utleniania, ale też dużymi siłami mechanicznymi, które są typowe dla w intensywnej eksploatacji.

Nowy rozrzutnik obornika

Jeśli poszukują Państwo nowego rozrzutnika gnoju, który będzie służył Wam przez długie lata, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Nasze rozrzutniki gnoju zaprojektowano tak, by z powodzeniem i bez awarii mogły pracować jak najdłużej. To szczególnie ważne, ponieważ wszelkie problemy ze sprzętem mogą skutkować perturbacjami i przerwami w produkcji, co z kolei może przekładać się na konkretne straty finansowe, które szczególnie w dużych gospodarstwach mogą osiągnąć wysoki i niepokojący poziom. Warto dodać, że nie tylko zapewniamy nowe rozrzutniki do obornika, ale dostarczamy też komponenty zamienne do maszyn już używanych. Jeśli więc potrzebują Państwo takich akcesoriów, jak łańcuchy do rozrzutnika, ale też wiele, wiele innych, pozostajemy do Waszej dyspozycji. Służymy też szerokim wsparciem doradczym, zapewniając wskazówki i pomoc w wyborze rozwiązań, które najlepiej wpisują się w konkretne potrzeby i oczekiwania.

 

Wyposażenie dodatkowe

Rozrzutniki Evo Spreader oprócz standardowego wyposażenia mogą również zostać uzupełnione o opcje ułatwiające użytkowanie maszyny.

PRZEKŁADNIA DWUBIEGOWA

 

WAGI

Rozrzutniki Evo Spreader mogą być wyposażone w systemy wagowe, pozwalające na ważenie materiału zgromadzonego w skrzyni ładunkowej. Umożliwia to kontrolowanie dawki wyrzucanego nawozu przez operatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może z dużą dokładnością ustalać dawki składników pokarmowych, jakimi zasilane są uprawy. Znając ilość np. azotu wnoszonego dzięki obornikowi, może   z dużą dokładnością uzupełniać ten składnik wykorzystując stosowne ilości nawozów  sztucznych.

STEROWANIE PILOTEM

Opcjonalnie do rozrzutników obornika można dobrać jeden z dwóch nowych typów pilotów sterujących jego pracą. Pierwszy pilot umożliwia regulowanie prędkości posuwu podłogi bardzo płynnie bo w zakresie aż od 1 do 99. Mały rozmiar i możliwość wykorzystania zamontowanego magnesu do umieszczania pilota w kabinie ciągnika na elementach metalowych znacznie podnoszą wygodę stosowania.

Kolejny model pilota to zaawansowana konstrukcja umożliwiająca sterowanie wszystkimi elementami rozrzutnika, jak włącznie i wyłącznie pracy taśmy oraz regulowanie prędkości jej posuwu, podnoszenie i opuszczanie zasuwy oraz otwieranie i zamykanie deflektorów kierunku rozrzutu obornika. Dzięki temu operator jednym urządzeniem może sterować z kabiny ciągnika pracą wszystkich ważnych elementów rozrzutnika.

OŚWIETLENIE OSTRZEGAWCZE

W razie konieczności poruszania się maszyną poza terenem gospodarstwa możliwe jest zainstalowanie oświetlenia ostrzegawczego, poprawiającego widoczność rozrzutnika dla innych użytkowników drogi.