logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo rozrzutniki

Rozrzutniki do obornika

Rozrzutniki do obornika EVO SPREADER to seria wytrzymałych i wydajnych maszyn, które umożliwiają pracę nawet w najtrudniejszych warunkach polowych. Powstały na bazie naszych doświadczeń oraz konsultacji z klientami i przedstawicielami. Ten dialog umożliwił nam zrozumienie faktycznych potrzeb i zaprojektowanie skutecznych rozwiązań problemów, z którymi borykają się na co dzień.

Podobnie jak w przypadku wozów paszowych i innych maszyn dostępnych w naszej ofercie maszyn, rozrzutniki obornika są projektowane i produkowane przez nasz wewnętrzny zespół. Składa się on z projektantów, inżynierów i konstruktorów, którzy dysponują dużym doświadczeniem, szeroką wiedzą fachową oraz umiejętnościami praktycznymi. Do konstrukcji tych urządzeń wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy części, produkowane przez uznanych producentów z kraju i zagranicy.

Zalety rozrzutnika obornika EVO SPREADER

EVO SPREADER to jednoosiowy rozrzutnik obornika, wyposażony w duże koła „ciągnikowe”. Zastosowanie takiej konstrukcji sprawia, że nasze maszyny doskonale radzą sobie nawet w najbardziej wymagającym terenie. Niestraszne więc im nieregularne i grząskie podłoże, z którym inne urządzenia sobie nie radzą. Nasz rozrzutnik obornika zaprojektowany został w taki sposób, aby umożliwiał skuteczną pracę nie tylko z obornikiem, ale również z wapnem czy pomiotem kurzym. To czyni z EVO SPREADER uniwersalną maszynę, odpowiadającą na potrzeby różnych gospodarstw rolnych. Specjalnie skonstruowany system rozrzutu z dwoma pionowymi wałkami rozrzuca materiał, w zależności od rodzaju i struktury, nawet do 18 m.

Burty do obornika i wyposażenie dodatkowe

Niewątpliwym atutem rozrzutnika jest zdejmowany adapter. Przemyślana konstrukcja pozwala na szybkie przekształcenie maszyny na przyczepę transportową po jego zdjęciu, z dodatkową możliwością dodania burt do obornika pełnych lub siatkowanych. Większe dopasowanie do potrzeb naszych klientów jest możliwe dzięki wyposażeniu dodatkowemu, które jest dedykowane rozrzutnikom do obornika EVO SPREADER.

Opony do rozrzutnika

Dzięki temu, że koła i opony do rozrzutnika EVO SPREADER to w istocie te same produkty wykorzystywane w ciągnikach zyskujemy nie tylko możliwość skutecznej pracy w niemal każdym terenie. Fakt, ten sprawia, że są one również powszechnie dostępne, a co za tym idzie, mają korzystną cenę. Klienci cenią sobie to, że dzięki nim mogą bez przeszkód realizować nawet najbardziej wymagające zadania, a jednocześnie uważają ten wybór za wyjątkowo ekonomiczny.

Łańcuch do rozrzutnika EVO SPREADER wykonany jest z najwyższej jakościowo stali, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości nawet przy częstej eksploatacji maszyny i dużych obciążeniach. Zadbaliśmy również o to, aby oprócz samych urządzeń, oferować także duży wybór części zamiennych do rozrzutników, dzięki czemu klienci nie muszą poszukiwać niezbędnych podzespołów w sytuacji, gdy zaistnieje konieczność ich wymiany.

Wyposażenie dodatkowe

Rozrzutniki Evo Spreader oprócz standardowego wyposażenia mogą również zostać uzupełnione o opcje ułatwiające użytkowanie maszyny.

PRZEKŁADNIA DWUBIEGOWA

 

WAGI

Rozrzutniki Evo Spreader mogą być wyposażone w systemy wagowe, pozwalające na ważenie materiału zgromadzonego w skrzyni ładunkowej. Umożliwia to kontrolowanie dawki wyrzucanego nawozu przez operatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może z dużą dokładnością ustalać dawki składników pokarmowych, jakimi zasilane są uprawy. Znając ilość np. azotu wnoszonego dzięki obornikowi, może   z dużą dokładnością uzupełniać ten składnik wykorzystując stosowne ilości nawozów  sztucznych.

STEROWANIE PILOTEM

Opcjonalnie do rozrzutników obornika można dobrać jeden z dwóch nowych typów pilotów sterujących jego pracą. Pierwszy pilot umożliwia regulowanie prędkości posuwu podłogi bardzo płynnie bo w zakresie aż od 1 do 99. Mały rozmiar i możliwość wykorzystania zamontowanego magnesu do umieszczania pilota w kabinie ciągnika na elementach metalowych znacznie podnoszą wygodę stosowania.

Kolejny model pilota to zaawansowana konstrukcja umożliwiająca sterowanie wszystkimi elementami rozrzutnika, jak włącznie i wyłącznie pracy taśmy oraz regulowanie prędkości jej posuwu, podnoszenie i opuszczanie zasuwy oraz otwieranie i zamykanie deflektorów kierunku rozrzutu obornika. Dzięki temu operator jednym urządzeniem może sterować z kabiny ciągnika pracą wszystkich ważnych elementów rozrzutnika.

OŚWIETLENIE OSTRZEGAWCZE

W razie konieczności poruszania się maszyną poza terenem gospodarstwa możliwe jest zainstalowanie oświetlenia ostrzegawczego, poprawiającego widoczność rozrzutnika dla innych użytkowników drogi.