logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo rozrzutniki

Rozrzutniki obornika

EVO SPREADER to seria wytrzymałych i wydajnych rozrzutników do obornika, umożliwiających pracę nawet w najtrudniejszych warunkach polowych. Powstały na bazie naszych doświadczeń oraz konsultacji z klientami i przedstawicielami. Ten dialog umożliwił nam zrozumienie faktycznych potrzeb i wdrożenie skutecznych oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych. Oferowane rozrzutniki gnoju rozwiążą wszelkie problemy, które można napotkać w trakcie codziennych prac gospodarskich.

Podobnie jak w przypadku wozów paszowych i pozostałych maszyn rolniczych, rozrzutniki do obornika są w pełni projektowane i produkowane przez nasz wewnętrzny zespół specjalistów. Składa się on z projektantów, inżynierów i konstruktorów, którzy dysponują dużym doświadczeniem, szeroką wiedzą fachową oraz umiejętnościami praktycznymi. Do konstrukcji rozrzutników gnoju wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy części, tworzone przez uznanych producentów krajowych oraz zagranicznych.

Jakie są zalety jednoosiowego rozrzutnika obornika?

EVO SPREADER to jednoosiowy rozrzutnik obornika, wyposażone w duże koła „ciągnikowe”. Dzięki temu nasze maszyny doskonale radzą sobie nawet w najbardziej wymagającym terenie. Oferowane rozrzutniki gnoju idealnie sprawdzą się w trakcie pracy na nieregularnym i grząskim podłożu, gdzie większość zwykłych pojazdów rolniczych zatraca jakość swojego działania. EVO SPREADER umożliwia szybkie i wydajne nawożenie obornikiem, wapnem czy pomiotem kurzym. Uniwersalna maszyna sprawdzi się w gospodarstwach różnej wielkości. Nasz rozrzutnik do obornika wyróżnia się specjalnie skonstruowanym systemem rozrzutu z dwoma pionowymi wałkami, który rozrzuca materiał – w zależności od jego rodzaju i struktury – nawet do 18 metrów, dzięki czemu nawożenie obornikiem zostanie przeprowadzone w bardzo wydajny sposób.

Kolejnym atutem konstrukcji jest zdejmowany adapter rozrzutnika. Takie rozwiązanie pozwala szybko przekształcić maszynę w przyczepę transportową – wystarczy jedynie zdjąć adapter do rozrzutnika. Co więcej, istnieje dodatkowa możliwość dodania burt do rozrzutnika pełnych lub siatkowanych. Aby jeszcze lepiej dopasować konstrukcje do realnych potrzeb naszych klientów, oferujemy także wyposażenie dodatkowe, które jest dedykowane rozrzutnikom gnoju EVO SPREADER. Dzięki temu, że burty do rozrzutnika można łatwo zdjąć, są to elementy nadające się do renowacji i wymiany, zachowując tym samym ogólną jakość i wydajność całej maszyny. Burty do rozrzutnika siatkowane zmniejszają masę przyczepy transportowej, zwiększając tym samym bezpieczeństwo przewożonego ładunku.

Opony i łańcuchy do rozrzutników – dodatkowe wyposażenie

Aby jeszcze bardziej usprawnić nawożenie obornikiem, stworzyliśmy specjalne łańcuchy do rozrzutnika EVO SPREADER, które zostały wykonane z najwyższej jakościowo stali, dzięki czemu zachowują swoje doskonałe właściwości nawet przy częstej eksploatacji maszyny i dużych obciążeniach. Oferujemy Państwu również szeroki wybór części zamiennych do rozrzutników gnoju – w tym także łańcuchów do rozrzutnika – dlatego nasi klienci nie muszą tracić cennego czasu na żmudne poszukiwania niezbędnych podzespołów w sytuacji, gdy istnieje konieczność błyskawicznej wymiany elementów. Dzięki dużej wytrzymałości na zrywanie (nawet przy bardzo dużym obciążeniu) nasze łańcuchy do rozrzutnika wyróżniają się spośród innych produktów tego typu dostępnych na rynku.

Jako producent rozrzutników EVO SPREADER wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, polegające na tym, że koła i opony do rozrzutnika są właściwie tymi samymi produktami wykorzystywanymi w ciągnikach. Pozwala ono uzyskać możliwość skutecznej i wydajnej pracy w niemal każdym terenie. Elementy te są powszechnie dostępne, dlatego mają bardzo korzystną ceną. Nasi klienci cenią sobie to, że dzięki optymalizacji rozwiązań technicznych mogą ekonomicznie i bezproblemowo realizować nawet najbardziej wymagające zadania. Dobre opony do rozrzutnika wpływają na zmniejszenie oporów podczas jazdy, przyczyniając się do wzrostu bezpieczeństwa jazdy. Jesteśmy producentem rozrzutników, kładącym nacisk na energooszczędność, dlatego nasze produkty zmniejszają zużycia paliwa oraz wydłużają okres przydatności kół do użytku. Nowoczesne opony do rozrzutnika zmniejszają natężenie trakcji oraz gwarantują zmniejszenie ryzyka poślizgu na wilgotnej nawierzchni.

Jakościowe części do rozrzutnika obornika

O wydajności rozrzutnika do gnoju decydują jakościowe części, które są gwarancją niezawodności, wytrzymałości i niesamowitej funkcjonalności maszyny. Solidne listwy do rozrzutnika gnoju zapewnią skutecznie działanie pojazdu w każdych warunkach. Dzięki łańcuchom rozrzutnika można roztrząsać na polach nie tylko obornik, ale również kompost, masę roślinną czy torf. Sprzęt rolniczy, którego jakość opiera się na niezawodności listew i łańcucha rozrzutnika, często nie wymaga żmudnej konserwacji, a jego praca jest w zasadzie bezawaryjna.

 

EVO SPREADER
z deflektorami

Rozrzutnik obornika Evo Spreader został wyposażony w deflektory umożliwiające sterowanie kierunkiem rozrzutu obornika.

Tylne klapy mogą być otwierane w zakresie pożądanym przez operatora maszyny. Dzięki temu może być regulowany zakres i kierunek rozrzutu materiału. Deflektory obsługiwane mogą być ręcznie lub sterowane hydraulicznie.