logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Sprawdzona technologia oparta na robocie przemysłowym

Współczesne rolnictwo staje się w nierozerwalny sposób związane z najnowocześniejszymi dostępnymi technologiami. Bez wątpienia jest to dziedzina życia, która w silnym stopniu zmienia się adaptując dla swoich potrzeb wynalazki i rozwiązania znane nam z innych dziedzin. Robot udojowy GALAXY ASTREA oparty jest na robocie przemysłowym, który w trakcie wielu lat pracy udowodnił swoją przewagę nad innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. W oborach na całym świecie pracuje już ponad 1500 robotów z serii GALAXY ASTREA. Wysoka technologia robota przemysłowego gwarantuje wyjątkowy poziom niezawodności. Ramię robota to zaawansowana i najnowocześniejsza technologia wyznaczająca podstawę, na której hodowca bydła może w pełni polegać. Tylko w robocie GALAXY ASTREA podczas doju, pod krową nie znajduje się żaden element robota z wyjątkiem kubków udojowych – takie unikalne rozwiązanie gwarantuje większe bezpieczeństwo krów, redukuje ryzyko zranienia się krowy o metalowe elementy robota, a tym samym redukuje poziom stresu. GALAXY ASTREA jest niezaprzeczalnie systemem unikatowym. Połączenie nowej generacji lasera z zaawansowaną technologią skanowania wymienia odpowiadają za jeden z najszybszych na rynku mechanizmów pozwalających na niezwykle sprawne i delikatne zakładanie kubków udojowych.

TIM 20.20 Farm Control

TIM 20.20 to nowoczesny kontroler umożliwiający kompleksowe zarządzanie gospodarstwem

TIM 20.20 Farm Control

TIM 20.20 jest matematycznym geniuszem – to pierwszy system który przetłumaczy wszystkie informacje wewnętrzne i zewnętrzne, lokalne i międzynarodowe na przyjazne dla oka i łatwe do odczytania i zinterpretowania dane dla farmera.

Każdy farmer może indywidualne ustawić monitory wydajności, których system używa do przedstawienia własnej wydajności – w niezwykle czytelny sposób. Dzięki temu system może zareagować natychmiast na jakiekolwiek odchylenia w produkcji. Dzięki TIM 20.20 farmer ma możliwość bezpośrednio łączyć i wymieniać wszelkie informacje m. in. z dostawcą paszy czy wozem paszowym, a także mieć stałą kontrolę nad zdrowiem i płodnością zwierząt. Do codziennych zadań systemu TIM 20.20 należy natychmiastowe alarmowanie farmera o wszelkich odchyleniach, zarówno w zachowaniu zwierząt jak również w działaniu robota udojowego. Alarmy oraz powiadomienia o trudnościach przesyłane są m. in. na telefon lub PDA, a także mogą zostać zintegrowane z kamerą internetową.