logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Współczesne rolnictwo staje się w nierozerwalny sposób związane z najnowocześniejszymi dostępnymi technologiami. Bez wątpienia jest to dziedzina życia, która w silnym stopniu zmienia się, adaptując dla swoich potrzeb wynalazki i rozwiązania znane nam z innych dziedzin. To pozwala na tworzenie rozwiązań i systemów gwarantujących nadążenie za stale rozwijającym się światem i popytem na większą ilość wysokiej jakości mleka. W Alima-BIS rozumiemy wagę postępu i znamy oczekiwania branży. Oferujemy tym samym wyposażenie dla hal udojowych, które odpowiadają na potrzeby dzisiejszego rynku.

Sprawdzona technologia oparta na robocie przemysłowym

Robot udojowy GALAXY ASTREA oparty jest na robocie przemysłowym, który w trakcie wielu lat pracy udowodnił swoją przewagę nad innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. W oborach na całym świecie pracuje już ponad 1500 robotów z serii GALAXY ASTREA. Zaawansowane technologia wykorzystywana w robotach przemysłowych gwarantuje wyjątkowy poziom niezawodności. Jego ramie zostało skonstruowane na bazie technik i technologii wyznaczających podstawę, na której hodowca bydła może w pełni polegać. Tylko w GALAXY ASTREA podczas doju, pod krową nie znajduje się żaden element robota udojowego z wyjątkiem kubków udojowych – takie unikalne rozwiązanie gwarantuje większe bezpieczeństwo krów, redukuje ryzyko zranienia się krowy o metalowe elementy robota, a tym samym redukuje poziom stresu.

Dojenie i żywienie krów mlecznych

GALAXY ASTREA jest niezaprzeczalnie unikatowym rozwiązaniem, usprawniającym pracę w każdym gospodarstwie. Połączenie nowej generacji lasera z zaawansowaną technologią skanowania wymienia odpowiadają za jeden z najszybszych na rynku mechanizmów pozwalających na niezwykle sprawne i delikatne zakładanie kubków udojowych. Co więcej, system ten umożliwia żywienie krów mlecznych, dzięki uwzględnieniu w boksie stacji paszowej, umożliwiającej automatyczne podawanie paszy. Tak kompleksowy system żywienia krów połączony ze stacją dojenia jest możliwy dzięki oprogramowaniu do zarządzania stadem. Został on stworzony specjalnie na potrzeby gospodarstw wykorzystujących rozwiązania dostarczane przez Alima-BIS

TIM 20.20 Farm Control

TIM 20.20 to nowoczesny kontroler umożliwiający kompleksowe zarządzanie gospodarstwem

TIM 20.20 Farm Control

TIM 20.20 jest matematycznym geniuszem – to pierwszy system który przetłumaczy wszystkie informacje wewnętrzne i zewnętrzne, lokalne i międzynarodowe na przyjazne dla oka i łatwe do odczytania i zinterpretowania dane dla farmera.

Każdy farmer może indywidualne ustawić monitory wydajności, których system używa do przedstawienia własnej wydajności – w niezwykle czytelny sposób. Dzięki temu system może zareagować natychmiast na jakiekolwiek odchylenia w produkcji. Dzięki TIM 20.20 farmer ma możliwość bezpośrednio łączyć i wymieniać wszelkie informacje m. in. z dostawcą paszy czy wozem paszowym, a także mieć stałą kontrolę nad zdrowiem i płodnością zwierząt. Do codziennych zadań systemu TIM 20.20 należy natychmiastowe alarmowanie farmera o wszelkich odchyleniach, zarówno w zachowaniu zwierząt jak również w działaniu robota udojowego. Alarmy oraz powiadomienia o trudnościach przesyłane są m. in. na telefon lub PDA, a także mogą zostać zintegrowane z kamerą internetową.