logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Żywienie krów mlecznych

Żywienie krów mlecznych to kwestia, której nie można bagatelizować. Dobrze odżywione zwierzęta są nie tylko zdrowe, ale też zapewniają właściwą wydajność produkcji mleka, co jest przecież kwestią fundamentalną w gospodarstwach nastawionych na ten rodzaj działalności. Żywienie krów mlecznych powinno opierać się o zbilansowaną dietę i precyzyjnie opracowany harmonogram dzienny, w czym bezsprzecznie przydatne, a nawet niezbędne są nowoczesne systemy. Automatyzacja działań na tym polu to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale też, a może przede wszystkim, znaczący czynnik wpływający na dobrostan zwierząt. Ten natomiast, co chyba powszechnie wiadomo, przekłada się na mleczność i idącą za tym dochodowość gospodarstwa. Warto dodać, że nie tylko dostarczamy rozwiązania z zakresu żywienia krów mlecznych, ale zapewniamy też niezbędny sprzęt do gospodarowania nawozem, a nawet części i akcesoria niezbędne do jego działania, takie na przykład jak burty do rozrzutnika.

Oferowane przez nas urządzenia służące do żywienia krów mlecznych są nie tylko wydajne, ale zaprojektowano je tak, by nie były dodatkowym powodem do stresu dla zwierząt. Co również istotne, ich kształt i struktura chronią też przed ewentualnymi skaleczeniami i zranieniami, do których mogłoby dojść, gdyby skarmiane zwierzęta wpadły na przykład w panikę. Dodajmy tylko, że oprócz systemów zapewniających wydajne i sprawne żywienie krów mlecznych zapewniamy też szerokie doradztwo branżowe, dzięki któremu zyskają Państwo całą niezbędną wiedzę, która pozwoli Wam właściwie urządzić zaplecze produkcyjne. Jeśli więc poszukują Państwo fachowców, którzy służą niezbędnymi i sprawdzonymi wskazówkami, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zapewniamy też szeroki serwis maszyn rolniczych, co może stanowić ważne i istotne wsparcie w każdym gospodarstwie. Nie ma zatem znaczenia, czy potrzebują Państwo pomocy i konserwacji maszyn wykorzystywanych w żywieniu krów, czy potrzebna jest naprawa i serwis sprzętu do rozrzucania obornika. W każdym z powyższych, ale też wie wielu innych przypadkach, mogą liczyć Państwo na nasza pomoc i wsparcie.

TIM 20.20 Farm Control

TIM 20.20 to nowoczesny kontroler umożliwiający kompleksowe zarządzanie gospodarstwem

TIM 20.20 Farm Control

TIM 20.20 jest matematycznym geniuszem – to pierwszy system który przetłumaczy wszystkie informacje wewnętrzne i zewnętrzne, lokalne i międzynarodowe na przyjazne dla oka i łatwe do odczytania i zinterpretowania dane dla farmera.

Każdy farmer może indywidualne ustawić monitory wydajności, których system używa do przedstawienia własnej wydajności – w niezwykle czytelny sposób. Dzięki temu system może zareagować natychmiast na jakiekolwiek odchylenia w produkcji. Dzięki TIM 20.20 farmer ma możliwość bezpośrednio łączyć i wymieniać wszelkie informacje m. in. z dostawcą paszy czy wozem paszowym, a także mieć stałą kontrolę nad zdrowiem i płodnością zwierząt. Do codziennych zadań systemu TIM 20.20 należy natychmiastowe alarmowanie farmera o wszelkich odchyleniach, zarówno w zachowaniu zwierząt jak również w działaniu robota udojowego. Alarmy oraz powiadomienia o trudnościach przesyłane są m. in. na telefon lub PDA, a także mogą zostać zintegrowane z kamerą internetową.