logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Konstrukcja robotów udojowych GALAXY ASTREA została oparta na rozwiązaniach typowych dla robotów przemysłowych, które od wielu lat udowadniają swoją przewagę nad innymi produktami dostępnymi na rynku. Misją naszej firmy jest optymalizacja pracy w gospodarstwach mlecznych, dlatego dostarczamy najnowocześniejsze innowacje technologiczne, których podstawowe zadanie to skuteczna i bezpieczna automatyzacja pracy w zakresie żywienia krów mlecznych. Nasz zespół specjalistów i techników nieustannie rozwija wyposażenie hal udojowych, tworząc wydajne systemy żywienia krów. W oborach na całym świecie pracuje już ponad 1500 robotów udojowych GALAXY ASTREA, gwarantujących wyjątkowo wysoki poziom niezawodności.

Jak działają roboty udojowe?

Ramię robotów udojowych zostało skonstruowane na bazie bezpiecznych i rekomendowanych technik oraz technologii. Specyfika produktów z serii GALAXY ASTREA polega na tym, że podczas doju pod krową nie znajduje się żaden element konstrukcji z wyjątkiem kubków udojowych. Rozwijając naszą działalność, nieustannie troszczymy się o zdrowie i dobrostan zwierząt hodowlanych, dlatego stosowanie takich robotów udojowych to gwarancja bezpieczeństwa bydła. Nowoczesne systemy żywienia krów skutecznie redukują ryzyko ich zranienia o metalowe elementy konstrukcji. Dzięki temu żywienie krów mlecznych będzie charakteryzowało się mniejszym poziomem stresu.

Nowoczesne sposoby żywienia krów mlecznych

Roboty udojowe GALAXY ASTREA to niezaprzeczalnie unikatowe rozwiązanie, usprawniające pracę w każdym gospodarstwie. Połączenie nowej generacji lasera z zaawansowaną technologią skanowania wymienia odpowiada za jeden z najszybszych na rynku mechanizmów pozwalających na niezwykle sprawne i delikatne zakładanie kubków udojowych, co przekłada się na bezpieczniejsze żywienie krów mlecznych.

Nasze roboty udojowe umożliwiają najwydajniejsze żywienie krów mlecznych ze względu na obecność stacji paszowej w boksie, która umożliwia automatyczne podawanie paszy. Tak kompleksowy system żywienia krów, połączony ze stacją dojenia, jest możliwy dzięki oprogramowaniu do zarządzania stadem. Został on stworzony specjalnie na potrzeby gospodarstw wykorzystujących rozwiązania dostarczane przez naszą firmę.

funkcje i budowa

Robot udojowy, wyposażony w odpowiednią funkcjonalność nie tylko zaoszczędzi czas i pracę ludzką, ale również koszty i poprawi dobrostan stada.

Karmienie krów i boks udojowy w jednym

To krowa decyduje kiedy chce zastać wydojona, a centralne umiejscowienie robota oraz łatwość dostępu do stacji udojowej, bez zwracania uwagi na przynależności do grupy technologicznej, umożliwia całkowicie wolny system doju. Przestronny boks udojowy z matą gumową na podłodze gwarantuje maksymalny komfort krów. Stacja paszowa może dozować do 3 różnych typów paszy treściwej. Podawanie odpowiedniej dawki odbywa się automatycznie za pomocą specjalistycznych programów żywieniowych dostępnych z poziomu oprogramowania do zarządzania stadem SATURNUS.

    

Unikatowy system mycia parą

W czasie doju jednym z najważniejszych elementów jest higiena. Oferowany jako standardowe wyposażenie system mycia parą kubków udojowych zabija drobnoustroje, bez konieczności używania silnych środków chemicznych. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne bezpieczeństwo dla zdrowia wymion, zapobiega przenoszeniu się chorób pomiędzy krowami oraz zapewnia utrzymanie wysokiej jakości produkowanego mleka. Po każdym procesie doju, kubki udojowe są automatycznie myte gorącą parą wodną, dostarczoną przez system mycia parowego. Zaletami takiego systemu są: wysoka skuteczność, niskie koszty mycia, oraz ograniczenie negatywnego wpływy na środowisko.

Narzędzia zapewniające pełną kontrolę nad jakością mleka

Robot Galaxy ASTREA analizując kolor mleka, wykrywa i oddziela to zawierające choćby niewielkie ilości krwi lub mleko o parametrach poniżej ustalonego standardu. Przewodność jest mierzona oddzielnie dla każdej ćwiartki wymienia w celu zapewnienia jak najwyższej wiarygodności kontroli jakości mleka oraz innych elementów związanych ze zdrowiem wymion. Mleko o niższej jakości zostanie przetransportowane do specjalnych zbiorników sanitarnych. Wykorzystując nowy program zarządzania SATURNUS, Hodowca może separować mleko na podstawie indywidualnego wyboru.

MRS

MRS – system rejestracji ruchu krów – pozwala dokładnie śledzić aktywności i poruszanie się każdej krowy. Umieszczony na nogach transponder rejestruje dane, dzięki którym system zarządzania stadem SATURNUS pomaga ustalić idealny moment na inseminację. Oprócz tego, MRS może być również zastosowany, jako kluczowe źródło informacji w zakresie generalnej kondycji i zdrowia bydła.

Wolny ruch krów, nastawienie na opiekę nad zwierzętami

Brak stresu, wszystkie zwierzęta mają pełną swobodę ruchów. Automatyczny dój mleka wykonywany przez robota ASTREA jest wolny od presji i stresu, wszystkie zwierzęta mogą przystępować do boksu udojowego, kiedy mają na to ochotę. Dobrostan zwierząt i maksymalna produkcja mleka są wynikiem prostej koncepcji, która może  być zastosowana w każdej oborze. Niezależnie czy koncentrujemy się na szybkiej i łatwej obsłudze czy maksymalnym komforcie krów, ASTREA może być zastosowany w każdym typie obory.

Wybieg

Używając udoskonalonej bramki selekcyjnej oraz specyficznych ustawień żywienia pastwiskowego w programie SATURNUS w bardzo łatwy sposób możemy zarządzać wybiegami krów na pastwisko.

Większa produkcja mleka

Zastosowanie automatycznego systemu doju zwiększa produkcję o ok. 10%. Jest to wynikiem min. swobody danej zwierzętom w zakresie doju. Dzięki temu zwiększa się ilość dojów dziennie a to skutkuje wzrostem produkcji mleka.

Elastyczne zarządzanie

Możesz planować swój dzień tak jak chcesz. Nie jesteś już przywiązany do godziny doju. Zaoszczędzony czas pozwoli na większy monitoring stada w celu optymalizacji produkcji i zwiększenia zysku. Masz więcej czasu dla siebie i rodziny – główną codzienną czynność, jaką jest dój krów przejął Galaxy ASTREA.

Instalacja i montaż

Instalacja całkowicie zautomatyzowanego systemu doju nigdy nie była tak prosta. Tylko linie transportu mleka i paszy oraz zasilanie w wodę i energię muszą być wykonane oddzielnie. Wszystko inne zostało zmontowane i połączone już w fabryce. Dodatkowo producent wykonuje bardzo dokładne testy zanim robot zostanie dopuszczony do sprzedaży. Restrykcyjne normy na linii produkcyjnej gwarantują najwyższa jakość produktu. Również w przyszłości bardzo proste i szybkie będzie przemieszczenie robota w inne miejsce po np. rozbudowie obory.

   

Solidna konstrukcja, higiena i bezpieczeństwo

ASTREA jest klasą samą w sobie za sprawą solidnej konstrukcji opartej na wytrzymałych materiałach, takich jak: łatwa do wyczyszczenia stal nierdzewna. Chcąc zapewnić wieloletnią pracę robota w Państwa oborze, w środowisku agresywnym chemicznie, korzystamy tylko z materiałów najwyższej jakości. Znając obciążenia mechaniczne na jakie narażony będzie robot w trakcie pracy, ilość elementów plastikowych ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Elementy metalowe przestronnego boksu udojowego zostały wykonane w taki sposób, który uniemożliwia zranienie się krowy.

Wstępne schładzanie mleka

Wstępne schładzanie mleka oferowane przez INSENTEC umożliwia efektywne zaoszczędzenie energii. Mleko zanim trafi do właściwego schładzalnika oddaje swoje ciepło zimnej wodzie wodociągowej. Taką podgrzaną wodę możemy wykorzystać do poideł lub w systemie odpajania cieląt. Wstępnie schłodzone mleko trafiając do tanku skraca czas pracy agregatów chłodniczych. Schładzanie wstępne może być w łatwy sposób zamontowane również w późniejszym okresie eksploatacji robota.

Zbiornik buforowy

Dzięki zastosowaniu zbiornika buforowego ASTREA może pracować płynnie, bez przerw nawet w trakcie odbioru mleka i mycia chłodni. Takie rozwiązania pozwalają zwiększyć wydajność automatycznego systemu doju.