logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Żywienie krów mlecznych

Żywienie krów mlecznych to kwestia, której nie można bagatelizować. Dobrze odżywione zwierzęta są nie tylko zdrowe, ale też zapewniają właściwą wydajność produkcji mleka, co jest przecież kwestią fundamentalną w gospodarstwach nastawionych na ten rodzaj działalności. Żywienie krów mlecznych powinno opierać się o zbilansowaną dietę i precyzyjnie opracowany harmonogram dzienny, w czym bezsprzecznie przydatne, a nawet niezbędne są nowoczesne systemy. Automatyzacja działań na tym polu to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale też, a może przede wszystkim, znaczący czynnik wpływający na dobrostan zwierząt. Ten natomiast, co chyba powszechnie wiadomo, przekłada się na mleczność i idącą za tym dochodowość gospodarstwa. Warto dodać, że nie tylko dostarczamy rozwiązania z zakresu żywienia krów mlecznych, ale zapewniamy też niezbędny sprzęt do gospodarowania nawozem, a nawet części i akcesoria niezbędne do jego działania, takie na przykład jak burty do rozrzutnika.

Oferowane przez nas urządzenia służące do żywienia krów mlecznych są nie tylko wydajne, ale zaprojektowano je tak, by nie były dodatkowym powodem do stresu dla zwierząt. Co również istotne, ich kształt i struktura chronią też przed ewentualnymi skaleczeniami i zranieniami, do których mogłoby dojść, gdyby skarmiane zwierzęta wpadły na przykład w panikę. Dodajmy tylko, że oprócz systemów zapewniających wydajne i sprawne żywienie krów mlecznych zapewniamy też szerokie doradztwo branżowe, dzięki któremu zyskają Państwo całą niezbędną wiedzę, która pozwoli Wam właściwie urządzić zaplecze produkcyjne. Jeśli więc poszukują Państwo fachowców, którzy służą niezbędnymi i sprawdzonymi wskazówkami, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zapewniamy też szeroki serwis maszyn rolniczych, co może stanowić ważne i istotne wsparcie w każdym gospodarstwie. Nie ma zatem znaczenia, czy potrzebują Państwo pomocy i konserwacji maszyn wykorzystywanych w żywieniu krów, czy potrzebna jest naprawa i serwis sprzętu do rozrzucania obornika. W każdym z powyższych, ale też wie wielu innych przypadkach, mogą liczyć Państwo na nasza pomoc i wsparcie.

funkcje i budowa

Robot udojowy, wyposażony w odpowiednią funkcjonalność nie tylko zaoszczędzi czas i pracę ludzką, ale również koszty i poprawi dobrostan stada.

Karmienie krów i boks udojowy w jednym

To krowa decyduje kiedy chce zastać wydojona, a centralne umiejscowienie robota oraz łatwość dostępu do stacji udojowej, bez zwracania uwagi na przynależności do grupy technologicznej, umożliwia całkowicie wolny system doju. Przestronny boks udojowy z matą gumową na podłodze gwarantuje maksymalny komfort krów. Stacja paszowa może dozować do 3 różnych typów paszy treściwej. Podawanie odpowiedniej dawki odbywa się automatycznie za pomocą specjalistycznych programów żywieniowych dostępnych z poziomu oprogramowania do zarządzania stadem SATURNUS.

    

Unikatowy system mycia parą

W czasie doju jednym z najważniejszych elementów jest higiena. Oferowany jako standardowe wyposażenie system mycia parą kubków udojowych zabija drobnoustroje, bez konieczności używania silnych środków chemicznych. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne bezpieczeństwo dla zdrowia wymion, zapobiega przenoszeniu się chorób pomiędzy krowami oraz zapewnia utrzymanie wysokiej jakości produkowanego mleka. Po każdym procesie doju, kubki udojowe są automatycznie myte gorącą parą wodną, dostarczoną przez system mycia parowego. Zaletami takiego systemu są: wysoka skuteczność, niskie koszty mycia, oraz ograniczenie negatywnego wpływy na środowisko.

Narzędzia zapewniające pełną kontrolę nad jakością mleka

Robot Galaxy ASTREA analizując kolor mleka, wykrywa i oddziela to zawierające choćby niewielkie ilości krwi lub mleko o parametrach poniżej ustalonego standardu. Przewodność jest mierzona oddzielnie dla każdej ćwiartki wymienia w celu zapewnienia jak najwyższej wiarygodności kontroli jakości mleka oraz innych elementów związanych ze zdrowiem wymion. Mleko o niższej jakości zostanie przetransportowane do specjalnych zbiorników sanitarnych. Wykorzystując nowy program zarządzania SATURNUS, Hodowca może separować mleko na podstawie indywidualnego wyboru.

MRS

MRS – system rejestracji ruchu krów – pozwala dokładnie śledzić aktywności i poruszanie się każdej krowy. Umieszczony na nogach transponder rejestruje dane, dzięki którym system zarządzania stadem SATURNUS pomaga ustalić idealny moment na inseminację. Oprócz tego, MRS może być również zastosowany, jako kluczowe źródło informacji w zakresie generalnej kondycji i zdrowia bydła.

Wolny ruch krów, nastawienie na opiekę nad zwierzętami

Brak stresu, wszystkie zwierzęta mają pełną swobodę ruchów. Automatyczny dój mleka wykonywany przez robota ASTREA jest wolny od presji i stresu, wszystkie zwierzęta mogą przystępować do boksu udojowego, kiedy mają na to ochotę. Dobrostan zwierząt i maksymalna produkcja mleka są wynikiem prostej koncepcji, która może  być zastosowana w każdej oborze. Niezależnie czy koncentrujemy się na szybkiej i łatwej obsłudze czy maksymalnym komforcie krów, ASTREA może być zastosowany w każdym typie obory.

Wybieg

Używając udoskonalonej bramki selekcyjnej oraz specyficznych ustawień żywienia pastwiskowego w programie SATURNUS w bardzo łatwy sposób możemy zarządzać wybiegami krów na pastwisko.

Większa produkcja mleka

Zastosowanie automatycznego systemu doju zwiększa produkcję o ok. 10%. Jest to wynikiem min. swobody danej zwierzętom w zakresie doju. Dzięki temu zwiększa się ilość dojów dziennie a to skutkuje wzrostem produkcji mleka.

Elastyczne zarządzanie

Możesz planować swój dzień tak jak chcesz. Nie jesteś już przywiązany do godziny doju. Zaoszczędzony czas pozwoli na większy monitoring stada w celu optymalizacji produkcji i zwiększenia zysku. Masz więcej czasu dla siebie i rodziny – główną codzienną czynność, jaką jest dój krów przejął Galaxy ASTREA.

Instalacja i montaż

Instalacja całkowicie zautomatyzowanego systemu doju nigdy nie była tak prosta. Tylko linie transportu mleka i paszy oraz zasilanie w wodę i energię muszą być wykonane oddzielnie. Wszystko inne zostało zmontowane i połączone już w fabryce. Dodatkowo producent wykonuje bardzo dokładne testy zanim robot zostanie dopuszczony do sprzedaży. Restrykcyjne normy na linii produkcyjnej gwarantują najwyższa jakość produktu. Również w przyszłości bardzo proste i szybkie będzie przemieszczenie robota w inne miejsce po np. rozbudowie obory.

   

Solidna konstrukcja, higiena i bezpieczeństwo

ASTREA jest klasą samą w sobie za sprawą solidnej konstrukcji opartej na wytrzymałych materiałach, takich jak: łatwa do wyczyszczenia stal nierdzewna. Chcąc zapewnić wieloletnią pracę robota w Państwa oborze, w środowisku agresywnym chemicznie, korzystamy tylko z materiałów najwyższej jakości. Znając obciążenia mechaniczne na jakie narażony będzie robot w trakcie pracy, ilość elementów plastikowych ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Elementy metalowe przestronnego boksu udojowego zostały wykonane w taki sposób, który uniemożliwia zranienie się krowy.

Wstępne schładzanie mleka

Wstępne schładzanie mleka oferowane przez INSENTEC umożliwia efektywne zaoszczędzenie energii. Mleko zanim trafi do właściwego schładzalnika oddaje swoje ciepło zimnej wodzie wodociągowej. Taką podgrzaną wodę możemy wykorzystać do poideł lub w systemie odpajania cieląt. Wstępnie schłodzone mleko trafiając do tanku skraca czas pracy agregatów chłodniczych. Schładzanie wstępne może być w łatwy sposób zamontowane również w późniejszym okresie eksploatacji robota.

Zbiornik buforowy

Dzięki zastosowaniu zbiornika buforowego ASTREA może pracować płynnie, bez przerw nawet w trakcie odbioru mleka i mycia chłodni. Takie rozwiązania pozwalają zwiększyć wydajność automatycznego systemu doju.