logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Żywienie krów mlecznych

Żywienie krów mlecznych to kwestia, której nie można bagatelizować. Dobrze odżywione zwierzęta są nie tylko zdrowe, ale też zapewniają właściwą wydajność produkcji mleka, co jest przecież kwestią fundamentalną w gospodarstwach nastawionych na ten rodzaj działalności. Żywienie krów mlecznych powinno opierać się o zbilansowaną dietę i precyzyjnie opracowany harmonogram dzienny, w czym bezsprzecznie przydatne, a nawet niezbędne są nowoczesne systemy. Automatyzacja działań na tym polu to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale też, a może przede wszystkim, znaczący czynnik wpływający na dobrostan zwierząt. Ten natomiast, co chyba powszechnie wiadomo, przekłada się na mleczność i idącą za tym dochodowość gospodarstwa. Warto dodać, że nie tylko dostarczamy rozwiązania z zakresu żywienia krów mlecznych, ale zapewniamy też niezbędny sprzęt do gospodarowania nawozem, a nawet części i akcesoria niezbędne do jego działania, takie na przykład jak burty do rozrzutnika.

Oferowane przez nas urządzenia służące do żywienia krów mlecznych są nie tylko wydajne, ale zaprojektowano je tak, by nie były dodatkowym powodem do stresu dla zwierząt. Co również istotne, ich kształt i struktura chronią też przed ewentualnymi skaleczeniami i zranieniami, do których mogłoby dojść, gdyby skarmiane zwierzęta wpadły na przykład w panikę. Dodajmy tylko, że oprócz systemów zapewniających wydajne i sprawne żywienie krów mlecznych zapewniamy też szerokie doradztwo branżowe, dzięki któremu zyskają Państwo całą niezbędną wiedzę, która pozwoli Wam właściwie urządzić zaplecze produkcyjne. Jeśli więc poszukują Państwo fachowców, którzy służą niezbędnymi i sprawdzonymi wskazówkami, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zapewniamy też szeroki serwis maszyn rolniczych, co może stanowić ważne i istotne wsparcie w każdym gospodarstwie. Nie ma zatem znaczenia, czy potrzebują Państwo pomocy i konserwacji maszyn wykorzystywanych w żywieniu krów, czy potrzebna jest naprawa i serwis sprzętu do rozrzucania obornika. W każdym z powyższych, ale też wie wielu innych przypadkach, mogą liczyć Państwo na nasza pomoc i wsparcie.

charakterystyka

GALAXY ASTREA doi krowę w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego.

Proces dojenia podzielony jest na 4 fazy:

Etap I – Mycie strzyków i stymulacja wymienia: Przygotowując wymię do doju robot specjalnym kubkiem przed-udojowym myje strzyki, suszy i zdaja pierwsze strugi mleka. Specjalna konstrukcja kubka przed-udojowego dokładnie masuje każdy pojedynczy strzyk powodując uwolnienie się w organizmie zwierzęcia oksytocyny. Hormon ten ułatwia pozyskanie mleka od krowy. Należy zwrócić uwagę, że kubek przed-udojowy jest myty zawsze po każdej dojonej sztuce, aby zapobiec przeniesieniu potencjalnego zakażenia na inne krowy.

Etap II – Dój właściwy: Uwzględniający indywidualne parametry dojenia zwierząt,

Etap III – Zdejmowanie aparatów udojowych: Odbywa się indywidualnie dla każdego ze strzyków na podstawie analizy przepływu mleka.

Etap IV – Przepompowanie mleka: W zależności od jakości mleko jest transportowane do schładzalnika lub oddzielane do specjalnego zbiornika sanitarnego.

4 fazy dojenia