logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Konstrukcja robotów udojowych GALAXY ASTREA została oparta na rozwiązaniach typowych dla robotów przemysłowych, które od wielu lat udowadniają swoją przewagę nad innymi produktami dostępnymi na rynku. Misją naszej firmy jest optymalizacja pracy w gospodarstwach mlecznych, dlatego dostarczamy najnowocześniejsze innowacje technologiczne, których podstawowe zadanie to skuteczna i bezpieczna automatyzacja pracy w zakresie żywienia krów mlecznych. Nasz zespół specjalistów i techników nieustannie rozwija wyposażenie hal udojowych, tworząc wydajne systemy żywienia krów. W oborach na całym świecie pracuje już ponad 1500 robotów udojowych GALAXY ASTREA, gwarantujących wyjątkowo wysoki poziom niezawodności.

Jak działają roboty udojowe?

Ramię robotów udojowych zostało skonstruowane na bazie bezpiecznych i rekomendowanych technik oraz technologii. Specyfika produktów z serii GALAXY ASTREA polega na tym, że podczas doju pod krową nie znajduje się żaden element konstrukcji z wyjątkiem kubków udojowych. Rozwijając naszą działalność, nieustannie troszczymy się o zdrowie i dobrostan zwierząt hodowlanych, dlatego stosowanie takich robotów udojowych to gwarancja bezpieczeństwa bydła. Nowoczesne systemy żywienia krów skutecznie redukują ryzyko ich zranienia o metalowe elementy konstrukcji. Dzięki temu żywienie krów mlecznych będzie charakteryzowało się mniejszym poziomem stresu.

Nowoczesne sposoby żywienia krów mlecznych

Roboty udojowe GALAXY ASTREA to niezaprzeczalnie unikatowe rozwiązanie, usprawniające pracę w każdym gospodarstwie. Połączenie nowej generacji lasera z zaawansowaną technologią skanowania wymienia odpowiada za jeden z najszybszych na rynku mechanizmów pozwalających na niezwykle sprawne i delikatne zakładanie kubków udojowych, co przekłada się na bezpieczniejsze żywienie krów mlecznych.

Nasze roboty udojowe umożliwiają najwydajniejsze żywienie krów mlecznych ze względu na obecność stacji paszowej w boksie, która umożliwia automatyczne podawanie paszy. Tak kompleksowy system żywienia krów, połączony ze stacją dojenia, jest możliwy dzięki oprogramowaniu do zarządzania stadem. Został on stworzony specjalnie na potrzeby gospodarstw wykorzystujących rozwiązania dostarczane przez naszą firmę.

charakterystyka

GALAXY ASTREA doi krowę w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego.

Proces dojenia podzielony jest na 4 fazy:

Etap I – Mycie strzyków i stymulacja wymienia: Przygotowując wymię do doju robot specjalnym kubkiem przed-udojowym myje strzyki, suszy i zdaja pierwsze strugi mleka. Specjalna konstrukcja kubka przed-udojowego dokładnie masuje każdy pojedynczy strzyk powodując uwolnienie się w organizmie zwierzęcia oksytocyny. Hormon ten ułatwia pozyskanie mleka od krowy. Należy zwrócić uwagę, że kubek przed-udojowy jest myty zawsze po każdej dojonej sztuce, aby zapobiec przeniesieniu potencjalnego zakażenia na inne krowy.

Etap II – Dój właściwy: Uwzględniający indywidualne parametry dojenia zwierząt,

Etap III – Zdejmowanie aparatów udojowych: Odbywa się indywidualnie dla każdego ze strzyków na podstawie analizy przepływu mleka.

Etap IV – Przepompowanie mleka: W zależności od jakości mleko jest transportowane do schładzalnika lub oddzielane do specjalnego zbiornika sanitarnego.

4 fazy dojenia