logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo roboty

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Współczesne rolnictwo staje się w nierozerwalny sposób związane z najnowocześniejszymi dostępnymi technologiami. Bez wątpienia jest to dziedzina życia, która w silnym stopniu zmienia się, adaptując dla swoich potrzeb wynalazki i rozwiązania znane nam z innych dziedzin. To pozwala na tworzenie rozwiązań i systemów gwarantujących nadążenie za stale rozwijającym się światem i popytem na większą ilość wysokiej jakości mleka. W Alima-BIS rozumiemy wagę postępu i znamy oczekiwania branży. Oferujemy tym samym wyposażenie dla hal udojowych, które odpowiadają na potrzeby dzisiejszego rynku.

Sprawdzona technologia oparta na robocie przemysłowym

Robot udojowy GALAXY ASTREA oparty jest na robocie przemysłowym, który w trakcie wielu lat pracy udowodnił swoją przewagę nad innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. W oborach na całym świecie pracuje już ponad 1500 robotów z serii GALAXY ASTREA. Zaawansowane technologia wykorzystywana w robotach przemysłowych gwarantuje wyjątkowy poziom niezawodności. Jego ramie zostało skonstruowane na bazie technik i technologii wyznaczających podstawę, na której hodowca bydła może w pełni polegać. Tylko w GALAXY ASTREA podczas doju, pod krową nie znajduje się żaden element robota udojowego z wyjątkiem kubków udojowych – takie unikalne rozwiązanie gwarantuje większe bezpieczeństwo krów, redukuje ryzyko zranienia się krowy o metalowe elementy robota, a tym samym redukuje poziom stresu.

Dojenie i żywienie krów mlecznych

GALAXY ASTREA jest niezaprzeczalnie unikatowym rozwiązaniem, usprawniającym pracę w każdym gospodarstwie. Połączenie nowej generacji lasera z zaawansowaną technologią skanowania wymienia odpowiadają za jeden z najszybszych na rynku mechanizmów pozwalających na niezwykle sprawne i delikatne zakładanie kubków udojowych. Co więcej, system ten umożliwia żywienie krów mlecznych, dzięki uwzględnieniu w boksie stacji paszowej, umożliwiającej automatyczne podawanie paszy. Tak kompleksowy system żywienia krów połączony ze stacją dojenia jest możliwy dzięki oprogramowaniu do zarządzania stadem. Został on stworzony specjalnie na potrzeby gospodarstw wykorzystujących rozwiązania dostarczane przez Alima-BIS

charakterystyka

GALAXY ASTREA doi krowę w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego.

Proces dojenia podzielony jest na 4 fazy:

Etap I – Mycie strzyków i stymulacja wymienia: Przygotowując wymię do doju robot specjalnym kubkiem przed-udojowym myje strzyki, suszy i zdaja pierwsze strugi mleka. Specjalna konstrukcja kubka przed-udojowego dokładnie masuje każdy pojedynczy strzyk powodując uwolnienie się w organizmie zwierzęcia oksytocyny. Hormon ten ułatwia pozyskanie mleka od krowy. Należy zwrócić uwagę, że kubek przed-udojowy jest myty zawsze po każdej dojonej sztuce, aby zapobiec przeniesieniu potencjalnego zakażenia na inne krowy.

Etap II – Dój właściwy: Uwzględniający indywidualne parametry dojenia zwierząt,

Etap III – Zdejmowanie aparatów udojowych: Odbywa się indywidualnie dla każdego ze strzyków na podstawie analizy przepływu mleka.

Etap IV – Przepompowanie mleka: W zależności od jakości mleko jest transportowane do schładzalnika lub oddzielane do specjalnego zbiornika sanitarnego.

4 fazy dojenia