logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP
tlo hale

Hale udojowe i systemy zarządzania stadem

Przez wszystkie lata naszej działalności zdobyliśmy uznanie i zaufanie naszych klientów dzięki skutecznym rozwiązaniom, usprawniającym prace dojarni. Wyposażenie produkowane w naszej firmie znalazło się pod strzechą setek gospodarstw na terenie całego kraju i świata. Stało się ono podstawą produkcji w działających tam halach udojowych.

Ich głównym przeznaczeniem jest oczywiście umożliwienie pozyskania surowca od krów. W tym wszystkim najważniejszymi cechami produkowanych przez naszą firmę sprzętów hal udojowych jest duży komfort zapewniany zwierzętom i skrócony czas ich dojenia. Jest to możliwe dzięki przemyślanemu projektowi, który bierze pod uwagę potrzeby krów. Dużą zaletą jest także duża wygoda obsługi. Produkowane są z wysokiej jakości materiałów. Wykazują się dużą wytrzymałością, co pozwala na ich wykorzystywanie przez długie lata.

Kontrola stada

Prócz samej konstrukcji hal udojowych wraz z wszelkimi niezbędnymi udogodnieniami, nasza firma ma w swojej ofercie skuteczny system zarządzania stadem Legend Dairy Management System. Dzięki niemu możliwa jest pełna kontrola nad zwierzętami oraz analiza produkcji mleka, z podziałem na najważniejsze aspekty produkcji. To potężne narzędzie, znacznie ułatwiające zarządzanie dobrostanem oraz rozrodem stada.

Więcej informacji na temat poszczególnych elementów dostarczanego przez Alima-BIS wyposażenia hal i systemów zarządzania znajduje się poniżej, w odpowiednich sekcjach. Oczywiście nasi specjaliści również są do Państwa dyspozycji. Jeżeli macie pytania, z chęcią na nie odpowiemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zapewniamy także kompleksowe doradztwo.

Rybia Ość i Bok w Bok

Od ponad 30 lat Alima Bis wyposażyła ponad 230 gospodarstw mlecznych w instalacje udojowe.

Nasze hale udojowe to optymalne rozwiązanie dla farm.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem utrzymania krów w nowych obiektach inwentarskich jest system wolnostanowiskowy. Korzyści jakie taki system daje to komfort pracy, higieniczne warunki pozyskiwania mleka oraz wydajność pracy. Bardzo popularny jest dój w halach typu Rybia Ość i Bok w Bok, do którego krowy szybko się przyzwyczajają. Dojarnie tego typu umożliwiają wydajny i bezstresowy dój krów oraz komfortowe środowisko pracy dojarza. Płynne ustawienie krów w hali udojowej zapewnia łatwe i szybkie zakładanie aparatu udojowego. Hale te mogą być wyposażone w różny poziom automatyki doju. Hale udojowe Alima typu Rybia Ość to funkcjonalne oraz optymalne pod względem finansowym rozwiązanie dla małych i średnich stad.

Charakterystyczne dla hal udojowych RO jest to, że krowy ustawione są pod kątem 300 lub 500 w stosunku do kanału dojarza. Jest to wygodne zarówno dla zwierzęcia oraz prawidłowego ustawienia aparatu udojowego.

Wytrzymałe ogniowo galwanizowane wygrodzenia zapewniają długoletnie użytkowanie hali. Opcjonalnie możliwe jest wykonanie konstrukcji ze stali kwasoodpornej. Konstrukcja elementów wygrodzeń zapewnia płynny ruch krów.

W halach typu Bok w Bok krowy ustawione są prostopadle do kanału udojowego. Dzięki takiemu ustawieniu znacząco skraca się wymaganą długość kanału udojowego. Wszystkie hale Bok w Bok Legend wyposażone są w system szybkiego wyjścia który umożliwia jednoczesne wyjście wszystkich krów po zakończonym doju co znacząco skraca prace.Jest to optymalne rozwiązanie zarówno dla średnich jak i dużych ferm mlecznych.

Hale udojowe Alima wyposażone są standardowo w elektroniczną pulsację. Opcjonalnie można je wyposażyć w: automatyczną myjnię z ekranem dotykowym, automatyczne ściąganie aparatów ACR, miernik mleka, system zarządzania stadem, system identyfikacji krów, system wykrywania rui oraz system separacji krów.