logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Czym charakteryzują się do maszyn rolniczych?

Opony do maszyn rolniczych, a w szczególności ich stan i wytrzymałość wpływają na ekonomiczność jazdy maszyn rolniczych i ich bezpieczne użytkowanie. Ogumienie rolnicze jest przystosowane do trudnej jazdy, ciężkich warunków terenowych i bardzo dużych obciążeń. Duży wybór opon do różnych modeli maszyn sprawia, że każdy rolnik może wybrać idealną oponę do potrzeb swojego gospodarstwa, dzięki czemu może przejechać bez przeszkód po każdym terenie. Czym charakteryzują się opony do maszyn rolniczych? Na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Opony diagonalne – co to takiego?

Opony do maszyn rolniczych różnią się parametrami oraz budową. Wybór odpowiedniego ogumienia pozwoli na skuteczną wydajność w trakcie pracy i komfort podczas obsługiwania maszyn. Opony do maszyn rolniczych dostępne są w wersjach o niskim, średnim i wysokim profilu. Można wyróżnić dwie kategorie: opony radialne i diagonalne. Różnią się między sobą budową i parametrami, co wpływa na ich zastosowanie.

Opony diagonalne w zależności od specyfiki, zbudowane są na bazie dwóch lub więcej warstw ułożonych ukośnie. W efekcie czego opony diagonalne są bardzo trwałe i mogą być z powodzeniem wykorzystywane na budowach i podczas prac leśnych. O wytrzymałości opony diagonalnej decyduje ilość warstw gumy użytej do jej wyprodukowania. Ta ilość warstw jest równa w każdym miejscu opony.

Opony radialne – czym się charakteryzują?

Opony radialne zapewniają jednak lepsze parametry jezdne i mniejsze drgania. Wydłużają okres użytkowania ogumienia i pozwalają uzyskać mniejsze zużycie paliwa. W modelach radialnych czoło opony jest wzmocnione, przez co nie odkształca się pod naciskiem ciężkich maszyn. Wpływa to na doskonale przyleganie do gleby podczas prac na polach uprawnych.

Przy wyborze opon do maszyn rolniczych, warto skierować swoje kroki do sprawdzonych firm specjalizujących się w ogumieniu sprzętu do prac polowych. W takich miejscach można nie tylko liczyć na wysokiej jakości towar, ale też na profesjonalną poradę.

Wróć