logo alimabis Należy do: logo ALIMA GROUP

Czy do rozrzutnika warto zamontować burtę?

Rozrzutnik obornika (inaczej adapter) to niezbędna maszyna w każdym gospodarstwie rolnym, ułatwiająca codzienne prace. Dzięki niej jest możliwe rozwożenie i rozrzucanie obornika, kompostu, nawozu lub innych produktów rolniczych. Zastosowanie rozrzutnika można poszerzyć o dodatkowe funkcje, instalując burtę, co dodatkowo ułatwi wszelkie prace i pozytywnie wpłynie na ich wydajność oraz jakość.

Czym są burty do rozrzutników rolniczych?

Burty to specjalne nakładki na rozrzutniki, które montuje się na ścianki adaptera, w celu jego podwyższenia. Zazwyczaj burty wykonuje się z blachy trapezowej – solidnego materiału, który charakteryzuje się trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Burty dostępne są w wersji pełnej lub siatkowanej. Co więcej, w razie potrzeby burty można łatwo zdjąć i poddać je renowacji czy czyszczeniu. Ponadto na rynku dostępne są modele o różnej wysokości i grubości ścian, długości ścian bocznych oraz szerokości ścian tylnych i przednich. Dzięki różnorodności wymiarów, burty można z powodzeniem dopasować do każdego rozrzutnika.  W naszej ofercie posiadamy rozrzutnik obornika jednoosiowy EVO SPREADER, do którego można bez problemu zamontować burtę. Dodatkowo innowacyjna konstrukcja tej maszyny umożliwia efektywniejszą pracę.

Jakie korzyści płyną z zastosowania burt?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że dzięki wykorzystaniu burt możliwe jest zwiększenie pojemności rozrzutnika, co pozwala na ładowanie większej ilości obornika, plonów, nawozu lub innych produktów rolniczych. Z kolei większa ładowność umożliwia dłuższą pracę w terenie i na większej powierzchni – jest to duże usprawnienie ogółu prac rolniczych. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu burt rozrzutnik może również pełnić funkcję przyczepy transportowej – jest to znaczne ułatwienie oraz oszczędność, ponieważ nie trzeba dodatkowo inwestować w przyczepę, a jedynie z pomocą burt przekształcić rozrzutnik. W przypadku burt siatkowanych istotną korzyścią płynącą z ich wykorzystania jest zmniejszenie masy przyczepy transportowej, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo przewożonego ładunku.